TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-09-10 - UNWTO: Dobre półrocze dla turystyki

Według najnowszego barometru Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), międzynarodowy ruch turystyczny wzrósł o 4% w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku.

reklama


Według UNWTO, w okresie od stycznia do czerwca 2019 r. podróżowało 671 mln turystów z całego świata - o prawie 30 mln więcej niż w tym samym okresie 2018 r.

Największy przyrost zanotował Bliski Wschód (+ 8%) oraz Azja i Pacyfik (+ 6%), liczba zagranicznych przyjazdów do Europy wzrosła o 4%, podczas gdy w Afryce (+ 3%) i obu Amerykach (+ 2%) liczba podróży rosła w sposób bardziej umiarkowany. W pierwszej połowie tego roku na całym świecie turyści odbyli 671 mln zagranicznych podróży, czyli prawie 30 milionów więcej niż w analogicznym okresie 2018 r.

Wskaźnik 4% to powrót do stałego trendu i jest zgodny z prognozą UNWTO na 2019 rok, gdzie podróże zagraniczne szacowano na poziomie 3-4%. W latach ubiegłych motorem napędowym turystyki była silna ekonomia, tanie linie, rozwój siatki połączeń i ułatwienia wizowe. Jednak słabsze wskaźniki gospodarcze, przedłużająca się niepewność co do Brexitu, napięcia handlowe i technologiczne oraz rosnące wyzwania geopolityczne zaczęły odbijać się na zaufaniu przedsiębiorców i konsumentów, co znajduje odzwierciedlenie w bardziej ostrożnych szacunkach UNWTO.

W samej Europie ruch turystyczny wzrósł o 4%, pierwszym kwartale lekko na plus, a następnie wysokim wzroście w drugim kwartale (kwiecień: + 8% i czerwiec: + 6%), co odzwierciedlało kumulację podróży na Wielkanoc i początek sezonu letniego. Głównie były to podróże w ramach kontynentu (chociaż wyniki na głównych europejskich rynkach źródłowych były nierównomierne w warunkach słabnącej gospodarki), do stabilnego wzrostu przyczyniły się także podróże z takich rynków, jak USA, Chiny, Japonia i kraje Zatoki Perskiej (GCC).

Barometr Światowej Organizacji Turystyki UNWTO został opublikowany przed 23. Walnym Zgromadzeniem Światowej Organizacji Turystyki, które zostało otwarte 9 września w Sankt Petersburgu w Rosji i potrwa do 13 września.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com