TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-15 - Rusza pierwsza tzw. `bańka turystyczna`

Ruszyła pierwsza tzw. "bańka turystyczna". To sygnał o wznawianiu także i turystyki zagranicznej.

reklama


Od piątku, 15 maja, Litwa, Łotwa i Estonia otworzyły trójstronnie swoje granice, umożliwiając obywatelom swobodne podróżowanie po ich terenach.

Obywatele Litwy mogą swobodnie podróżować na Łotwę i do Estonii. Będzie to możliwe poprzez trzy przejścia graniczne na granicy z Łotwą: przejście graniczne Butinge - Rucava, przejście graniczne Saloiai - Grenctale oraz przejście graniczne Smelyne - Medumi. Od 15 maja możliwy będzie również powrót na Litwę przez wyżej wymienione przejścia graniczne, a obywatele litewscy przybywający z Łotwy i Estonii nie będą poddawani 14-dniowej izolacji. Obywatele łotewscy i estońscy mogą wjechać na Litwę na tych samych warunkach - można przeczytać w komunikacie na stronie litewskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

od 15 maja zostanie przywrócona swoboda przemieszczania się między trzema krajami bałtyckimi dla mieszkańców Estonii, Litwy i Łotwy oraz dla osób tam legalnie zamieszkałych, pod warunkiem, że nie wykażą oni żadnych objawów COVID-19. Osoby przybywające z Litwy i Łotwy nie będą już musiały przebywać w domu przez 14 dni - podano na stronie estońskiego rządu.

Dla osób przyjeżdżających z zewnątrz zostaje utrzymany obowiązek 14-dniowej kwarantanny. Władze Litwy uczyniły wyjątek, dla obywateli polskich, przyjeżdżających w celach służbowych, biznesowych, a także dla Polaków studiujących na litewskich uczelniach.

"Państwa bałtyckie są bliskimi partnerami, mają podobną sytuację epidemiologiczną a ich gospodarki są ściśle zintegrowane, tak więc wolny przepływ ludzi i towarów ma bardzo duże znaczenie dla regionu - powiedział przedstawiciel Komisji Europejskiej na Litwie, Arnoldas Pranckevicius.

Na Litwie do tej pory wykryto 1511 przypadków zachorowań na COVID19, 54 zgony. 934 osoby już wróciły do zdrowia. W Estonii 1758 testów dało wynik pozytywny. Potwierdzono 62 zgony, i 909 ozdrowień. Na Łotwie potwierdzono 962 przypadki zachorowań i 19 zgonów. 627 osób wróciło do zdrowia. (stan na 14 maja 2020r.)Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com