TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-22 - Burmistrz Rzymu zachęca turystów do przyjazdu i zapowiada pomoc dla restauratorów

Burmistrz Rzymu, Virginia Raggi zachęca turystów do odwiedzenia Wiecznego Miasta.

reklama


Raggi zapewnia, że miasto jest bezpieczne, a dane na temat przebiegu epidemii w stolicy Włoch określiła jako "pocieszające". Władze Rzymu chcą wystosować jasny sygnał, zarówno do Włochów, jak i do turystów zagranicznych, że już można przyjeżdżać.

Burmistrz Rzymu zapowiedziała także, że właściciele rzymskich lokali gastronomicznych, będą mogli rozkładać ogródki na chodnikach, aby powiększyć możliwości swoich lokali. Będą mogli zająć do 35 proc. powierzchni chodnika i do końca roku zostaną zwolnieni z opłat za te miejsca. Aby z tego skorzystać wystarczy, że dostarczą, drogą elektroniczną plan, pokazujący, że nie zostanie zajęta powierzchnia większa niż dozwolona. Zezwolenia zostaną wydane w późniejszym terminie, aby, jak to określiła burmistrz Raggi, ten środek pomocowy nie został zniweczony przez biurokrację.

Przeprowadziliśmy staranne prace nad uproszczeniem kryteriów, przy jednoczesnym poszanowaniu bezpieczeństwa oraz artystycznego i kulturowego dziedzictwa Rzymu. W tej sprawie chcę powiedzieć bardzo wyraźnie: nie będzie ogródków kilka metrów od Fontanny di Trevi czy innych zabytków, ani w miejscach, w których będą one stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek są niezbędnymi warunkami dla realnego uruchomienia gospodarki - napisała na swoim facebookowym profilu Virginia Raggi. Pracowaliśmy nad osiągnięciem konkretnego celu: witryny w lokalach gastronomicznych muszą się otworzyć, przy całym naszym wsparciu. Od tego zależy los wielu osób i całych rodzin. - dodałaWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com