TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-13 - Holenderska horeca protestuje

Według nowych regulacji od 25 września, aby odwiedzić bar lub restaurację, konieczne będzie posiadanie certyfikatu zaszczepienia przeciw koronawirusowi lub negatywnego testu.

reklama


Organizacja Koninklijke Horeca Nederland (KHN) protestuje, że "To nie jest do zaakceptowania". Nowe regulacje pogorszą sytuację podmiotów na rynku horeca i według oświadczenia organizacji, wprowadzanie barier jest niesprawiedliwe: Można siedzieć obok siebie w pociągu i transporcie publicznym, a jednocześnie wprowadza się nowe bariery dla branży horeca.

Wydaje się, że wprowadzenie nowych ograniczeń jest powiązane z żądaniami branży rozrywkowej, która zażądała odszkodowań za nocne zamykanie lokali. Regulacje rządu holenderskiego pojawiły się 9 września, a na 14 września jest przewidziane posiedzenie sądu, który może zadecydować o obowiązku wsparcia państwa za zamknięcie lokali w porze nocnej.

Bardzo dosadnie cały problem określił przewodniczący KHN, Rober Willemsen Jestem naprawdę wściekły, bo to naprawdę nie do przyjęcia, że branża hotelarska musi teraz odgrywać rolę policjanta. Branża hotelarska i gastronomiczna nie chcą być narzędziem polityki rządowej i utrudniać dostęp do usług, które powinny być dostępne dla każdego. Dodatkowo wskazano, że aspekt praktyczny regulacji będzie trudny do wykonania, bowiem żąda się, aby lokale działające po 22 miały biletowany wstęp z pilnowanym wejściem, a już obecnie występują duże niedobory kadr w gastronomii.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com