TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2023-01-24 - Lotnisko w Berlinie stanie

Zarząd portu lotniczego BER ocenia, że jutro ruch pasażerski stanie całkowicie. Na wezwanie związku zawodowego Verdi ma odbyć się jednodniowy strajk ostrzegawczy, gdyż związek nie jest w stanie dojść do porozumienia z władzami portu.

reklama


Strajk 25 stycznia ma trwać cały dzień od porannej zmiany 3:30 do północy. Ruch zatem wróci 26 stycznia, ale można spodziewać się zamieszania. Przyczyną strajku jest brak porozumienia dotyczącego m.in. płac dla 6 tys. osób zatrudnionych w tym porcie lotniczym. Ogólnokrajowy Związek Portów Lotniczych ADV skrytykował strajk.

Pracownikom portu lotniczego BER chodzi nie tylko o samo wynagrodzenie dla siebie, ale także o podniesienie wynagrodzeń, które zachęcą do obsadzenia wakatów na lotnisku, gdyż obecna załoga jest niepełna i przez to przeciążona. Enrico Ruemker, ekspert związku zawodowego Verdi, powiedział Dla wielu pracowników limit został osiągnięty. Obciążenie pracą jest niewiarygodne, brakuje pracowników. Związkowcy oczekują podwyżki 500 Euro dla pracowników służb naziemnych na rocznych umowach. Związek domaga się również zwiększenia dodatków za pracę w nocy, w dni wolne i święta oraz za godziny nadliczbowe.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2023 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com