TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-02-06 - Poznań wysoko w konkursie European Best Destination

Poznań zajął dobrą pozycję w konkursie European Best Destination 2019.

reklama


Pozycję w pierwszej piątce konkursu na najlepsze cele podróży w Europie, Poznań zawdzięcza swym mieszkańcom, turystom i sympatykom z całego świata. Na stolicę Wielkopolski zagłosowało ponad 43 tysiące osób. To najwięcej głosów, jakie zdobyło jakiekolwiek polskie miasto w dziesięcioletniej historii konkursu. W kampanię zachęcającą do udziału w konkursie zaangażowały się także dziesiątki instytucji.

"To sukces, który pokazuje jak ważna jest współpraca. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję konkursu i oddali swój głos na Poznań" - mówi Jan Mazurczak, szef Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Tak wysoka pozycja Poznania jest powodem do satysfakcji, szczególnie, że konkurował z takimi miastami jak Wiedeń, Rzym, Ateny czy Berlin.

"Wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe. Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach. Powodem do dumy był już sam udział w tegorocznej edycji konkursu. Dobry wynik nie tylko cieszy, to sygnał, że jako miasto idziemy w dobrym kierunku" - mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP.

Warto dodać, że sami organizatorzy, uzasadniając nominację Poznania wskazywali na bogatą i atrakcyjną historię miasta, różnorodność, świeżość i jakość jego oferty, studencką atmosferę oraz spore zainteresowanie miastem w mediach społecznościowych.

Co roku do konkursu nominowanych jest 20 miast, a 10 edycja zgromadziła rekord w postaci ponad 500 000 głosów ze 153 krajów świata. Organizatorzy szacują, że w nagrodzonych miastach liczba turystów wzrasta średnio o 15%.

Przedstawiamy wyniki konkursu:

 1. Budapeszt, Węgry
 2. Braga, Portugalia
 3. Monte Isola, Włochy
 4. Metz, Francja
 5. Poznań, Polska
 6. Malaga, Hiszpania
 7. Genewa, Szwajcaria
 8. Cavtat, Chorwacja
 9. Bratysława, Słowacja
 10. Sainte-Maxime, Francja
 11. Dinant, Belgia
 12. Ateny, Grecja
 13. Kotor, Czarnogóra
 14. Ryga, Łotwa
 15. Florencja, Włochy
 16. Paryż, Francja
 17. Berlin, Niemcy
 18. Wiedeń, Austria
 19. Londyn, Wielka Brytania
 20. Bruksela, BelgiaWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com