TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-01-11 - Nowy przewoźnik lotniczy z certyfikatem

9 stycznia bieżącego roku nowy przewoźnik otrzymał certyfikat operatora lotniczego.

reklama


Wietnamskie linie lotnicze Bamboo Airways zapowiadały rozpoczęcie operacji lotniczych już w listopadzie i grudniu ale przedłużająca się procedura wydawania certyfikatu operatora lotniczego opóźniła ten termin. Główna strona internetowa przewoźnika jest jeszcze w budowie - sprzedaż ma się rozpocząć 12 grudnia.

Bamboo Airways to bardzo "młode" linie lotnicze założone w 2017r., które w całości nalezą do FLC Group - wietnamskiego przedsiębiorstwa wielobranżowego, koncentrującego się na lotnictwie, nieruchomościach, ośrodkach wypoczynkowych, rolnictwie i golfie. Linie lotnicze planują wykonywać około 60 lotów dziennie. Zaplanowano również rozpoczęcie lotów do Japonii, Korei i Singapuru, a przewoźnik rozważa wykorzystanie szerokokadłubowych maszyn na trasach do Europy.

Zamówienie, które zostało złożone przez wietnamskiego przewoźnika w lipcu 2018 roku na 20 egzemplarzy Boeinga 787-9 Dreamliner wywołało niemałe zaskoczenie na rynku. Dostawy tych samolotów mają rozpocząć się w kwietniu 2020 roku i potrwać do końca 2021. Na razie przewoźnik zaprezentował pierwszego airbusa A321neo wyleasingowanego od GE Capital Aviation Services.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com