TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-09 - Koleją na wakacje nad Adriatyk?

W PRLu wielu Polaków podróżowało pociągiem do np. do Bułgarii. Kilkadziesiąt godzin w pociągu, kilka kontroli celnych i już było się na miejscu. Teraz pomysł kolejowego połączenia na wakacje wraca na trasie Kraków-Split/Rijeka.

reklama


Sukces połączenia kolejowego z Pragi do Chorwacji, którego obłożenie w 2020 wynosiło 90%, zachęcił czeskiego przewoźnika RegioJet do zaplanowania połączenia z Krakowa do Splitu i Rijeki. W jego ślady być może podąży PKP Intercity, które nie chce łatwo oddawać połączeń konkurentowi. Podróż z Krakowa ma zajmować 16 godzin.

Połączenie z Pragi było realizowane przez Bratysławę, Budapeszt i Zagrzeb, pociąg oferował 650 miejsc i był zestawiony z wagonów z miejscami do siedzenia z przedziałami, wagonów bezprzedziałowych typu Astra oraz wagonów sypialnych z przedziałami czteroosobowymi.

W prawdzie przewoźnik podaje, że połączenie kolejowe ma konkurować głównie z przejazdami samochodowymi, jednak można sądzić, że wiele osób, które korzystały z wyjazdów zorganizowanych, może rozważyć taki wyjazd wakacyjny. Połączenie ma być dostępne już w 2022 roku. W 2021 roku RegioJet na trasie z Pragi sprzedawał bilety już w lutym.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com