TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-01-10 - Ryanair wprowadzi kolejne zmiany dot. przewozu bagażu

Nowa polityka bagażowa firmy uderzy we wszystkich zapominalskich. Irlandzki przewoźnik zapowiada kolejne zmiany w cenach.

reklama


Od 1 listopada 2018 roku przewoźnik zlikwidował możliwość wzięcia ze sobą na pokład samolotu bezpłatnego bagażu podręcznego. Wspomniany bagaż można wnieść do samolotu o ile pasażer wykupił usługę pierwszeństwa wejścia na pokład - jej koszt waha się od 6 euro (jeżeli wykupimy usługę w momencie kupowania biletu) do 8 euro (jeżeli zrobimy to w późniejszym terminie).

Od 8 stycznia linia lotnicza wprowadziła kolejne zmiany w regulaminie. Cena za usługę pierwszeństwa wejścia na pokład będzie zależała od tego, kiedy został zakupiony bilet oraz od ilości osób, która wcześniej wykupiła "priority boarding". Pierwsze 30 priorytetów na danym locie ma kosztować 6 euro, kolejne 30 miejsc - 8 euro, a ostatnie 30 będzie kosztowało już 10 euro. Jest to zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami Ryanaira, że na jednym locie sprzeda maksymalnie 90 "priorytetów".

Podwyżki w Ryanairze nie ominą także dużego bagażu (torby lub walizki o wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kilogramów). Pasażerowie, którzy nie wykupili priorytetowego wejścia na pokład, lub dużego bagażu podręcznego podczas rezerwacji, lub odprawy online, a o konieczności wzięcia jej ze sobą przypomnieli sobie na lotnisku, będą musieli liczyć się z następującymi kosztami: 20 euro przy stanowisku odprawy, a 25 euro przy bramce prowadzącej do samolotu.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com