TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-06-19 - Słowacka granica zostanie otwarta dla Polaków

Słowacki premier, Igor Matović ogłosił, że Polska zostanie wpisana na listę krajów bezpiecznych.

reklama


Od godziny 6 rano w sobotę, 20 czerwca, granica polsko-słowacka zostania otwarte. Równocześnie, premier Słowacji ostrzegał swoich rodaków, przed podróżami na teren województwa śląskiego. Dotychczas, aby wjechać na Słowację, obywatele Polski potrzebowali negatywnego wyniku testu na koronawirusa, w tłumaczeniu na język angielski, albo słowacki. Mandat za nielegalny pobyt w tym kraju wynosił ponad 1600 euro.

Mogę z radością poinformować, że do państw bezpiecznych, do których będzie można bezpiecznie podróżować, dołącza nasz kluczowy partner, sąsiad i zarazem partner z Grupy Wyszehradzkiej, czyli Polska - powiedział Matović.

Oprócz Polski do listy bezpiecznych krajów dopisano także Czarnogórę, Monako i Wyspy Owcze. W miarę rozwoju sytuacji epidemicznej, według zapewnień słowackiego odpowiednika GIS, lista będzie uaktualniana.

Słowacki premier poinformował również o łagodzeniu innych obostrzeń. Od 1 lipca będzie tam można organizować imprezy masowe, pod warunkiem zapewnienia odstępów pomiędzy uczestnikami.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com