TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-01 - Turcja, Ukraina i Macedonia Północna dołączyły do systemu unijnych certyfikatów COVID

Komisja Europejska uznała certyfikaty covidowe wydawane przez Macedonię Północną, Turcję i Ukrainę za równoważne unijnym.

reklama


Państwa te zostały podłączone do systemu UE, a zaświadczenia COVID wydane przez nie są uznawane w UE na tych samych warunkach co unijne zaświadczenie cyfrowe COVID. Równocześnie Macedonia Północna, Turcja i Ukraina zgodziły się na uznawanie unijnego certyfikatu cyfrowego COVID w przypadku podróży z UE do swoich krajów.

Cieszę się, że lista państw wdrażających system oparty na unijnym, cyfrowym certyfikacie COVID stale rośnie, a my wyznaczamy standardy na arenie międzynarodowej. Przyczyni się to do ułatwienia bezpiecznego podróżowania, również poza granicami naszej Unii. - powiedział unijny komisarz ds. sprawiedliwości, Didier Reynders.

Ponieważ wspólnie walczymy z pandemią, nasi partnerzy są również integralną częścią wspólnego bezpiecznego otwarcia. Z radością witam Ukrainę, Macedonię Północną i Turcję w naszym systemie cyfrowych certyfikatów COVID i oczekuję, że wkrótce więcej naszych sąsiadów podłączy się do niego. - dodał unijny komisarz ds. sąsiedztwa i rozszerzenia, Oliver Varhelyi.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com