TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-06 - Rząd zapowiada rekompensaty dla przedsiębiorców dotkniętych stanem wyjątkowym

Przedsiębiorcy z regionów przy granicy z Białorusią, w których ogłoszono stan wyjątkowy mogą liczyć na odszkodowania.

reklama


Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapowiedział, że odszkodowania będą wynosić 65 proc. udokumentowanego przychodu za trzy miesiące przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego, a więc za okres czerwiec-sierpień. Jego zdaniem, z rekompensat skorzysta około 250 podmiotów, głównie z branży turystycznej.

Wzięcie pod uwagę, przy naliczaniu odszkodowań, przychodów ze szczytu sezonu turystycznego to akurat dobra wiadomość. Z kolei konieczność jego udokumentowania pozwala mieć nadzieję, iż pomoc trafi faktycznie do legalnie działających przedsiębiorców. Rządowe propozycje pokrywają się z postulatami przedstawianymi podczas sobotniego spotkania zorganizowanego w Białymstoku przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego. Podczas niego przedsiębiorcy podkreślali, że rekompensaty powinny zostać wyliczone właśnie na podstawie przychodów z trzech wcześniejszych miesięcy.

Premier Mateusz Morawiecki, zapowiedział, że dotknięci decyzją rządu przedsiębiorcy będą mieli zrekompensowane straty. Chcemy w błyskawiczny sposób wprowadzić te regulacje i skierować do Sejmu ustawę o rekompensacie dla przedsiębiorców w sposób natychmiastowy - zapowiadał premier podczas konferencji prasowej.

Stan wyjątkowy został wprowadzony 2 września, w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Ma on obowiązywać przez 30 dni, w 183 miejscowościach w pasie przygranicznym.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com