TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-08-21 - Grecja obniży VAT na usługi turystyczne?

Grecki minister turystyki Harry Theoharis powiedział, że podatek VAT pobierany od usług związanych z turystyką zostanie wkrótce obniżony.

reklama


Według greckiego polityka, VAT ma zostać obniżony do poziomu 13%, tak aby greckie miejscowości turystyczne mogą być konkurencyjne podatkowo w porównaniu z konkurencyjnymi krajami basenu Morza Śródziemnego. Obecnie stawka VAT-u wynosi 24%.

Cytowany przez serwis Greek Travel Pages, minister Theoharis powiedział, że jest przekonany, że obniżka podatku VAT zostanie uwzględniona w zbliżającym się projekcie ustawy podatkowej oraz w czasie przed kolejnym sezonem turystycznym.

Theoharis przewidywał, że w tym sezonie liczba odwiedzających Grecję jest szacowana na stabilnym poziomie w porównaniu z ubiegłym rokiem, a nawet jeśli odnotuje wzrost, to nie będzie można go porównać ze wzrostami liczb turystów obserwowanym w poprzednich latach. Minister podkreślił również potrzebę modernizacji greckich obiektów noclegowych i wydłużenia sezonu turystycznego, zarówno pod względem geograficznym, jak i czasowym, poprzez pięcioletni lub dziesięcioletni plan strategiczny i inwestycje.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com