TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-03 - Europejskich przewoźników lotniczych czeka ciężka zima?

Europejskie linie lotnicze czeka ciężka zima - ostrzega GlobalData, firma zajmująca się analizą danych.

reklama


Zdaniem analityków trwająca pandemii i prawdopodobnie ograniczone zaufanie podróżnych sprawi, że przewoźników lotniczych czekają trudne chwile. Według GlobalData, niskie ceny biletów będą kluczem do stymulowania popytu, gdyż ograniczenia w podróżowaniu będą się utrzymywać.

Linie lotnicze będą miały przed sobą trudną zimę, zwłaszcza, że ich dochody wciąż są niewystarczające. W okresie, który w Europie jest tradycyjnie poza sezonem, pandemia może utrudnić warunki działania. Chociaż latem tego roku popyt zaczął powracać, zima może być zupełnie inna. Liczba przypadków COVID-19 może potencjalnie wzrosnąć, a kolejne warianty mogą się rozwinąć, zmniejszając gotowość podróżnych do latania. W sytuacji, gdy rządy wielu państw, w tym Wielkiej Brytanii, zaprzestają wspierania urlopów, koszty pracy nieuchronnie wzrosną i trzeba będzie podjąć trudne finansowo decyzje. Należy znaleźć delikatną równowagę pomiędzy obsługą wielu destynacji a utrzymaniem kosztów operacyjnych pod kontrolą. Linie lotnicze muszą być elastyczne, aby zapewnić sobie przetrwanie. - uważa Gus Gardner, Associate Travel and Tourism Analyst w GlobalData.

Analitycy zauważają, że pasażerowie mogą nadal opóźniać plany podróży tej zimy ze względu na dużą niepewność. Mimo, że w Europie szczepionki wprowadzane są z powodzeniem, wariant Delta budzi niepokój Ponieważ niektóre kraje mają trudności z opanowaniem wirusa, ograniczenia w podróżowaniu prawdopodobnie zostaną utrzymane. Zdaniem GlobalData, planowanie podróży będzie dodatkowo komplikowane przez ciągle zmieniające się ograniczenia, takie jak wymóg negatywnych wyników testów na obecność wirusa COVID-19 przy wjeździe na wiele terytoriów.

Ograniczenia w podróżowaniu są drugim co do wielkości czynnikiem zniechęcającym do podróżowania - 55% respondentów ankiety GlobalData podało ten powód jako przyczynę unikania podróży. Analitycy wskazują, że siatki połączeń powinny koncentrować się na destynacjach o ograniczonych ograniczeniach. Dodatkowo, przewoźnicy powinny wykazać się elastycznym podejściem i szybko reagować na zmiany.

Konkurencja pomiędzy liniami lotniczymi w Europie była ostra przed wprowadzeniem systemu COVID i często cena była decydującym czynnikiem dla podróżnych przy wyborze linii lotniczej. Przy niepewnym popycie tej zimy, zachęcanie do rezerwacji będzie kluczowym celem.

Obniżanie cen w celu pobudzenia popytu będzie tej zimy taktyką stosowaną w celu zapełnienia miejsc. Może to przyciągnąć 57% europejskich respondentów, dla których cena jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze marki linii lotniczych, jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez GlobalData. Cena będzie miała decydujące znaczenie w najbliższym czasie, a tanie linie lotnicze prawdopodobnie będą dominować tej zimy. Ponieważ turyści nadal preferują niezbyt odległe podróże, rozległa europejska sieć połączeń tych przewoźników powinna działać na ich korzyść. - dodaje Gus Gardner.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com