TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-13 - Premier zapowiedział m.in. otwarcie restauracji

Podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejną fazę odmrażania gospodarki.

reklama


Od 18 maja lokale gastronomiczne będą mogły zacząć działać. Wbrew wcześniejszym, nieoficjalnym doniesieniom, nie dotyczy to jedynie ogródków, ale także sali. Będą jednak obowiązywać ograniczenia:


Szczegółowe wytyczne dla gastronomii można znaleźć na stronie www.gov.pl

Na pytania dotyczące organizacji wesel i większych imprez, minister zdrowia, Łukasz Szumowski odpowiedział, że rząd na razie zaczyna odmrażać gastronomię, i jak ona ruszy to będzie czas na myślenie o większych imprezach.

Zmieniony zostanie także limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Od 18 maja, na pokład autobusu, tramwaju, czy metra bedzie mogło wejść tyle osób tyle, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (w tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna). Jeżeli w autobusie jest 30 miejsc siedzących i 70 stojących (czyli w sumie 100), to równocześnie może nim jechać 30 osób. Przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Do tej pory do takiego autobusu mogło wejść 15 osób.

Otwarte zostaną salony fryzjerskie, zostanie przywrócona część zajęć, czy konsultacji w szkołach, zwiększona zostanie ilość osób mogących przebywać w miejscach sprawowania kultu religijnego, a także na boiskach sportowych.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com