TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-21 - EASA opublikowała wytyczne dot. przywracania lotów

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) wydały wspólny dokument określający środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego podróżnych i personelu lotniczego po wznowieniu przez linie lotnicze regularnych rozkładów lotów..

reklama


W wytycznych nadrzędną wagę przywiązano się do bezpieczeństwa zdrowotnego na każdym etapie podróży pasażerskiej. Uznając, że porty lotnicze, linie lotnicze i statki powietrzne różnią się od siebie, przyjęto w nich pragmatyczne podejście w zakresie wdrażania - podkreślono w nich i udzielono wskazówek, w jaki sposób najlepiej dostosować poszczególne lokalizacje i sytuacje do nowych norm bezpieczeństwa zdrowotnego.

Niektóre nadrzędne zasady mają zastosowanie we wszystkich przypadkach: w miarę możliwości należy utrzymywać odległość 1,5 metra, zakrywać usta i nos, często myć i dezynfekować ręce. Pasażerowie muszą mieć pewność, że filtrowane powietrze w samolotach jest bezpieczniejsze i czystsze niż to, którym wielu z nas oddycha na ziemi. Natomiast wśród rekomendacji nie znalazło się pozostawianie wolnego środkowego fotela w samolocie.

Komisja Europejska zleciła EASA i ECDC sporządzenie wytycznych w ramach szerszego pakietu środków mających na celu zapewnienie bezpiecznego przywrócenia usług transportowych i łączności po wybuchu epidemii COVID-19.

Bezpieczeństwo pasażerów i załóg zawsze miało nadrzędne znaczenie w lotnictwie. Pasażerowie muszą mieć pewność, że wznoszenie się w przestworza w zamkniętej przestrzeni z innymi ludźmi stanowi minimalne możliwe zagrożenie dla ich zdrowia. Zależało nam na tym, że nasi specjaliści z EASA i ECDC określą zestaw konkretnych środków mających na celu bezpieczne wznowienie podróży lotniczych w UE. Opublikowany w dniu dzisiejszym protokół zapewni pasażerów, że loty są dla nich bezpieczne, a tym samym pomoże branży lotniczej wyjść ze skutków tej pandemii - powiedziała europejska komisarz ds. transportu Adina Valean.

Poniżej wytyczne europejskich agencji


Możesz także pobrać plik: turinfo_20200521_easa-ecdc_covid-19_operational_guidelines_for_management_of_passengers_final.pdfWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com