TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-06 - Gut-Mostowy chce wydłużenia ważności bonów turystycznych

W rozmowie z Radiem Kraków, wiceminister rozwoju i technologii Andrzej Gut-Mostowy zadeklarował chęć przedłużenia ważności bonów turystycznych, tak aby można było je wykorzystać i w przyszłe wakacje.

reklama


Gut-Mostowy podkreślał, że taka forma wsparcia zachęciła Polaków do spędzenia wakacji w kraju. Już zadeklarowaliśmy - taka jest wola Polaków i branży turystycznej, aby ten bon przedłużyć, by objął też przyszłe wakacje. W departamencie turystyki podejmujemy już działania, które pozwolą zmienić ustawę tak, aby co najmniej o sześć miesięcy przedłużyć bon turystyczny, czyli zapewne przyszłe wakacje będą pod znakiem możliwości jego wykorzystania - mówił wiceminister Gut-Mostowy.

Przypomnijmy, bon turystyczny, przynajmniej w teorii miał być formą pomocy dla branży turystycznej, dotkniętej olbrzymimi spadkami przychodów w wyniku pandemii i związanych z nią lockdownów. Pomoc ta miała mieć miejsce natychmiast, miała wesprzeć popyt w najtrudniejszym momencie, aby pomóc jak największej liczbie firm turystycznych w przetrwaniu. Minister Gut-Mostowy zaproponował coś, co jest jawnym zaprzeczeniem tej idei i czyni z bonu turystycznego kolejny program socjalny, finansowany z kieszeni podatników. Branża wciąż potrzebuje pomocy, także wsparcia popytu, ale tu i teraz, szczególnie poza wysokim sezonem, a nie w przyszłoroczne wakacje. Trudno więc uznać wydłużenie ważności bonów za jakąkolwiek pomoc dla branży, i można domniemywać, że bardziej chodzi o to, aby nie tracić poparcia tej części wyborców, która nie zdążyła z nich skorzystać.

Bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 r. Jak niedawno poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych wartość aktywowanych bonów przekroczyła 2,6 mld zł, o czym pisaliśmy w aktualności ZUS: Polacy aktywowali bony turystyczne za 2,6 mld złotychWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com