TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-19 - Organizator targów niewypłacalny

Mamy niestety upadłość, spowodowaną epidemią COVID-19.

reklama


Zarząd Murator EXPO Sp. z o.o. podjął decyzję o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Powodem jest obecna sytuacja finansowa firmy oraz brak możliwości prowadzenia działalności targowej w wyniku ograniczeń wprowadzonych przez Ministra Zdrowia w dniu 13 marca 2020 roku w związku z epidemią koronawirusa. - poinformowała spółka w komunikacie.

Murator EXPO był m.in. organizatorem targów Nowy dom, Nowe mieszkanie, wydawcą miesięcznika "Żagle", jak również organizatorem wykonawczym dużych imprez targowych, pracującym na zlecenie innych firm. Spółka powstała w 2002 roku. Z powodu epidemii organizatorzy, na rzecz których działał Murator EXPO, odwołali mające odbyć się w marcu targi Wiatr i Woda a w maju Warszawskie Targi Książki. Organizacja tych wydarzeń wymagała wielomiesięcznych przygotowań. Od marca, z powodu niepewności dotyczącej rozwoju sytuacji związanej z epidemią,uniemożliwione jest prowadzenie prac, mających na celu organizację kolejnych wydarzeń w roku bieżącym i następnym - podała spółka.

Po analizie obecnej sytuacji finansowej spółki oraz perspektyw gospodarczych, zarząd Murator EXPO Sp. z o.o. złożył stosowny wniosek we właściwym dla spółki sądzie gospodarczym.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com