TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-06-30 - UE zaleci otwarcie granic na niektóre z krajów pozaunijnych

Unia Europejska przygotowuje się do ponownego otwarcia swojej granicy zewnętrznej dla 15 krajów spoza bloku już w środę - informuje CNN.

reklama


Na proponowanej przez Unię liście krajów, których będzie dotyczyć otwarcie granic znalazły się: Algieria, Australia, Kanada, Gruzja, Japonia, Czarnogóra, Maroko, Nowa Zelandia, Rwanda, Serbia, Korea Południowa, Tajlandia, Tunezja, Urugwaj. Dodatkowo, na liście mogą znaleźć się Chiny, pod warunkiem, że chińskie władze, zezwolą na wjazd Europejczyków.

Lista znajdzie w zestawie zaleceń Rady UE dla państw członkowskich, w których określono kryteria, jakie państwa muszą spełnić, zanim ich obywatele uzyskają pozwolenie na wjazd do UE, oraz metodologię spełnienia tych kryteriów. Wymagane jest m.in., aby państwa, którym zezwolono na wjazd, miały wskaźnik zakażenia koronawirusem równy lub niższy niż UE.

Ostatecznie, decyzja o otwarciu granic na obywateli kolejnych krajów i tak będzie pozostawać w gestii każdego z państw członkowskich. Unijni urzędnicy mają jednak nadzieję, że kraje dostosują się do ich zaleceń.

Unijni decydenci liczą, że państwa członkowskie zatwierdzą listę i wytyczne kwalifikowaną większością głosów. To oznacza, że za przyjęciem wytycznych powinno zagłosować przynajmniej 15 z 27 państw członkowskich.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com