TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-06 - Pomimo unijnej rekomendacji, Grecja nie zamknie granic przed amerykańskimi turystami

Grecja nie zastosuje się do zalecenia Rady UE, aby ograniczyć podróże dla turystów ze Stanów Zjednoczonych i utrzymuje swoje granice otwarte dla amerykańskich turystów.

reklama


Rada Unii Europejskiej usunęła w sumie sześć krajów i terytoriów, w tym USA, z listy bezpiecznych krajów trzecich dla osób podróżujących do UE w celach innych niż służbowe, ze względu na gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem (Covid-19) i hospitalizacji, które odnotowano na tych obszarach. Pisaliśmy o tym w aktualności Rada UE wykreśla 6 krajów z listy rekomendacji do znoszenia ograniczeń podróżowania

Zmieniona dyrektywa lotnicza Grecji utrzymała USA na liście państw i terytoriów spoza UE, których mieszkańcy mogą wjechać do Grecji, pod warunkiem posiadania wymaganej dokumentacji (m.in. dowodu szczepienia lub wcześniejszego zakażenia lub negatywnego testu Covid).

Jak podał serwis Greek Travel Pages, Grecja będzie nadal przyjmować amerykańskich turystów do końca sezonu turystycznego, utrzymując jednocześnie ścisły monitoring na greckiej granicy. Na swojej liście krajów uznanych za bezpieczne, Grecja umieściła również Izrael, Kosowo, Liban, Czarnogórę i Północną Macedonię.

Zalecenia Rady UE nie mają charakteru wiążącego dla krajów członkowskich. Według medialnych doniesień, także m.in. Hiszpania, Francja, czy Włochy nie zamierzają się do nich dostosować.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com