TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-15 - Australijskie linie segregują pasażerów

Linie lotnicze Qantas zapowiedziały, że od grudnia na pokłady ich samolotów wejdą tylko zaszczepieni pasażerowie.

reklama


Prezes Alan Joyce powiedział Nasza polityka w przypadku lotów międzynarodowych zakłada, że będziemy przewozili tylko zaszczepionych pasażerów. Uważamy bowiem, że będzie to jeden z wymogów, aby udowodnić, że jesteśmy bezpieczną linią i w bezpieczny sposób przewozimy pasażerów.

Choć oczekiwania prezesa linii lotniczej są szczytne, to można mieć wątpliwości z kilku powodów, od medycznych (szczepienia nie gwarantują niezachorowania, ani nie bycia nosicielem) po biznesowe, bo wykluczanie jakiejś grupy klientów, nie pomaga marketingowo i w sprzedaży. Linia dopuszcza zarówno wśród pasażerów, jak i załogi wyjątki dla osób niemogących się zaszczepić - te osoby także wsiądą do samolotu. Cały personel linii Qantas (bez przeciwwskazań) musi się zaszczepić do 15 listopada tego roku.

Wydawałoby się, że w dobie informacji o kolejnych szczepach koronawirusa, świat powinien się nauczyć żyć z problemem, to jednak wydaje się, że w Australii wierzą w zlikwidowanie problemu po przez szczepienia. Być może zredukują tym problem, jednak sposób w jaki władze i duże firmy zmuszają do szczepień budzi sprzeciw społeczny.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com