TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-01-23 - Polskie miasto pierwsze w rankingu

Portal Which? opublikował zestawienie najlepszych europejskich miast na city-break. W ankiecie wzięło udział 4 353 osób. Każde z nich oferowało kombinację historycznego uroku z bogatą ofertą turystyczną.

reklama


Miasta biorące udział w rankingu były oceniane pod kilkoma względami. Punkty przydzielano za zakwaterowanie, gastronomię, atrakcje kulturalne, stosunek jakości do ceny, zakupy oraz łatwość poruszania się.

Najbardziej wartościowym miastem, pod względem ocenianych kategorii, okazał się Kraków, który zdobył maksymalną liczbę gwiazdek w prawie każdej kategorii. Uzyskał tym samym 91% głosów i pierwsze miejsce podzielił z hiszpańską Walencją. Cały ranking można poznać pod adresem www.which.co.uk

"Wygrywanie jest łatwe, gdy na każdym rogu znajdują się renesansowe pałace i barokowe kościoły, nie wspominając o kawiarniach na świeżym powietrzu, porozrzucanych po brukowanych ulicach. Kraków był jedynym miastem w naszej ankiecie, które zdobyło pięć gwiazdek za rozsądną cenę. Średnia nocna stawka za hotel wynosi zaledwie 63 funty, a dobry posiłek można otrzymać za mniej niż dziesięć funtów, o ile ominiesz rynek główny" - komentuje portal Which?.

W zestawieniu Kraków pokonał m.in. Budapeszt, Bolonię, Barcelonę i Wiedeń.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com