TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-01-07 - Papierowe słomki w McDonald`s

Restauracja McDonalds`s wprowadza papierowe słomki na okres testowy od 7 do 27 stycznia 2019 r. Przeprowadzane testy dadzą najlepszą odpowiedź jaką strategię w skali globalnej powinna zastosować firma.

reklama


Polski rynek jako jeden z kilkunastu, został wybrany do testowania ekologicznych zamienników plastiku. Zgodnie ze strategią Scale for Good do 2025 roku McDonalds`s zobowiązał się do recyklingowania wszystkich odpadów opakowaniowych z sal jadalnych. Sam materiał, z którego opakowania są wykonane, będzie pochodził ze źródeł odnawialnych, certyfikowanych bądź z odzysku.

Słomki ze względu na swój mały rozmiar są trudne do wychwycenia przez systemy segregacji odpadów i dlatego nie są poddawane segregacji i recyklingowi w takim stopniu, jak inne odpady plastikowe. W minionym roku dużo mówiło się o tej kwestii. To jednak tylko jeden z aspektów szerszego tematu opakowań jednorazowych, na którym się skupiamy w ramach strategii Scale For Good. - mówi Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald s Polska.

Napoje z możliwością wyboru rodzaju słomki będzie można zamówić w wybranych restauracjach w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu oraz Mrągowie.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com