TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2017-12-22 - Łódzka branża turystyczna razem na Wigilii

18 grudnia odbyła się w Łodzi XI Wigilia Łódzkiej Branży Turystycznej. W Restauracji Browar Księży Młyn przy wigilijnych stołach spotkali się członkowie Łódzkiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki, Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego i powstałej w tym roku Łódzkiej Organizacji Turystycznej. To była kolejna edycja wydarzenia, które jednoczy i łączy szeroko rozumianą branżę turystyczną z Łodzi i województwa łódzkiego.

reklama


Tradycyjnie na początku części oficjalnej spotkania powitali gości i złożyli uroczyste życzenia dla całej branży turystycznej gospodarze Wigilii: Andrzej Kołłątaj - Prezes PIT Oddział Łódzki, Sylwester Pawłowski - Prezes ROTWŁ i Tomasz Koralewski - Prezes ŁOT. Swoje życzenia złożyli także znakomici goście: Krzysztof Piątkowski - Wiceprezydent Łodzi, Barbara Woźniak - Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, która zabrała głos w imieniu Pana Marszałka Witolda Stępnia oraz Paweł Niewiadomski - Prezes Polskiej Izby Turystyki.

Następnie gospodarze spotkania odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od Witosława Madeja Przewodniczącego Rady Chorągwi i od harcerzy z Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego im. Aleksandra Kamińskiego. Na Wigilii nie mogło zabraknąć również księdza Roberta Arndta, duszpasterza łódzkiej branży turystycznej, który odczytał fragment Pisma Świętego i złożył wszystkim życzenia. Był też czas na dzielenie się opłatkiem i indywidualne życzenia.

Na stołach gościły tradycyjne wigilijne potrawy: śledź, karp, pierogi, kapusta z grochem, czy sernik. Tradycją stało się już wspólne kolędowanie wspierane znacząco gitarowym akompaniamentem księdza Roberta i przygotowanymi na tę okoliczność śpiewnikami. Największą "niespodzianką" spotkania było oczywiście przybycie Św. Mikołaja z trzema wielkimi workami pełnymi prezentów - nikt nie opuścił spotkania z pustymi rękoma. Specjalne podziękowania od Prezesów PIT i ŁOT wraz z drobnymi pamiątkowymi upominkami zostały wręczone też Iwonie Borowińskiej, dyrektor zlikwidowanego w 2017 roku Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi, której zadania realizowane są obecnie w strukturze ŁOT. Iwona mimo, iż zmieniła trochę branżę, to nadal czuje się częścią łódzkiej załogi turystycznej.

Wigilia upłynęła w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, a ponad 140 uczestników znakomicie wspólnie się bawiło emanując rodzinnym ciepłem i życzliwością. Było radośnie, przyjacielsko, pogodnie... a kolejna, XII Wigilia Łódzkiej Branży Turystycznej już za rok!Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2018 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com