TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-06-26 - Brussels Airlines porozumiał się ze związkami zawodowymi

Kierownictwo linii lotniczych Brussels Airlines porozumiało się ze związkami zawodowymi, w sprawie programu oszczędnościowego.

reklama


Zgodnie z zapowiedzią z maja, przewoźnik musi podjąć istotne działania w celu stworzenia długoterminowej przyszłości dla firmy. Musi strukturalnie obniżyć swoje koszty do konkurencyjnego poziomu. Zarząd i Rada Pracowników Brussels Airlines doszły do porozumienia, które pozwala na zaspokojenie bieżących i przyszłych potrzeb przedsiębiorstwa.

Osiągnięcie porozumienia z naszymi partnerami społecznymi i wspólne przejęcie odpowiedzialności za zmiany strukturalne w Brussels Airlines jest kluczowym krokiem w kierunku długoterminowego, konkurencyjnego przedsiębiorstwa. Pragnę podziękować przedstawicielom związków zawodowych za podjęcie tego kluczowego kroku wspólnie z nami. Wdrażając nasz plan naprawczy, zaczniemy budować zdrowe finansowo linie lotnicze, które najpierw staną się mniejsze i zyskowne strukturalnie, a następnie będą rosnąć. Stworzy to perspektywy dla pracowników, klientów i zainteresowanych stron - powiedział Dieter Vranckx, dyrektor generalny Brussels Airlines

Umowa zabezpiecza 75% miejsc pracy, równomiernie rozłożonych w poszczególnych departamentach. Priorytetem zarówno kierownictwa, jak i związków zawodowych, było zbadanie wszystkich możliwych opcji, aby w jak największym stopniu uniknąć przymusowych zwolnień. Dzięki alternatywnym opcjom, które obejmują wcześniejsze emerytury, pracę w niepełnym wymiarze godzin, kredytowanie czasu pracy, dobrowolne odejście z pracy i bezpłatny urlop, liczba przymusowych zwolnień może zostać ograniczona do minimum.

Dla pracowników, którzy odchodzą z firmy, linie lotnicze Brussels Airlines oferują obliczony na 12 miesięcy program wsparcia.

Belgijski narodowy przewoźnik ma nadzieję na pozytywny wynik trwających rozmów w sprawie wsparcia finansowego, które jest niezbędne do przezwyciężenia skutków kryzysu i restrukturyzacji przedsiębiorstwa.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com