TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2024-07-04 - Więcej punktów wydawania paszportów tymczasowych

Szybki paszport tymczasowy to zbawienie dla zapominalskich i ratunek w sytuacjach losowych. Do tej porty taki punkt funkcjonował tylko na warszawskim Okęciu, jednak w lipcu to się zmieniło.

reklama


Nowe punkty wydawania paszportów tymczasowych miały powstać na lotniskach w Gdańsku, Katowicach i Krakowie. W Katowicach punkt ma być uruchomiony 17 lipca, w Gdańsku już 8 lipca, a w Krakowie punkt już działa.

Mamy nadzieję, że wiele osób skorzysta z tych punktów mówi minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak. Potrzeba ważnego biletu, potrzeba zidentyfikowania się wobec personelu i upragniony wyjazd wakacyjny czy konieczny wyjazd służbowy nie musi być odkładany, gdy nasz paszport lub dowód osobisty jest nieważny lub go zapomnieliśmy. Jako Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji staramy się wychodzić naprzeciw takim potrzebom. Wprowadziliśmy na lotnisku Okęcie punkt wydawania paszportów tymczasowych. Przeciętnie 60 osób korzysta z niego każdego dnia. Z tej formy uzyskania dokumentu, który umożliwia opuszczenie kraju, skorzystało blisko 18 tys. pasażerów. Zachęceni bardzo dobrymi opiniami zdecydowaliśmy otworzyć kolejne punkty na innych lotniskach w Polsce. Dziękuję za współpracę, zrozumienie i kreatywność wojewodom: śląskiemu, pomorskiemu i małopolskiemu oraz za to, że podjęli błyskawiczne działania, aby takie punkty paszportowe mogły powstać na 3 lotniskach.

Osoby w potrzebujące paszportu tymczasowego powinny się zapoznać z zasadami rządzącymi wyrabianiem tego dokumentu, ponieważ wiele zależy zarówno od urzędnika, jak i obciążenia punktu np. pierwszeństwo w wydawaniu dokumentów mają lecący danego dnia. Informacje można znaleźć na stronie www.gov.plWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com