TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-27 - Obowiązek noszenia maseczek zostanie częściowo zniesiony, wracają wesela, kina i teatry

Obowiązek noszenia maseczek zostanie wkrótce częściowo zniesiony - poinformował premier Mateusz Morawiecki, zapowiadając kolejny etap znoszenia ograniczeń.

reklama


Maseczki w przestrzeni publicznej nie będą obowiązkowe od soboty, 30 maja. W dalszym ciągu obowiązuje zasada utrzymywania społecznego dystansu. Jak zapowiedział premier, jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe - z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe.Również od soboty w placówkach handlowych zostaną zniesione limity liczby klientów przebywających w sklepach, czy kościołach. Zostanie również przywrócona możliwość organizowania zgromadzeń do 150 osób, w tym także koncertów plenerowych.

Niestety, premier nie odpowiedział na pytanie o możliwość wznowienia powrotu turystyki wyjazdowej.

Noszenie maseczek pozostanie obowiązkowe w lokalach gastronomicznych, na dotychczasowych zasadach, a więc maseczki będzie można zdjąć tylko przy stolikach. Będą one obowiązkowe także na widowniach kin, czy teatrów, które zostaną otwarte od 6 czerwca. Również od 6 czerwca będzie można organizować wesela do 150 osób. Noszenie maseczek w ich trakcie nie będzie obowiązkowe.


Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com