TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-10 - Wicepremier zapowiada otwarcie ogródków restauracyjnych

Wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne doniesienia medialne, dotyczące terminu otwarcia gastronomii.

reklama


I tak, od 18 maja restauracje będą mogły przyjmować gości w ogródkach. Żeby móc to uczynić będą musiały zapewnić obsługę kelnerską. Stoliki będą musiały być oddalone od siebie o 2 metry. Wicepremier Emilewicz dodała, że jeśli chodzi o restauracje działające w pomieszczeniach, to są opracowywane protokoły, które pozwolą na zachowania bezpiecznej odległości.

To kolejny krok na drodze do przywracania normalności. Mimo to, daleko temu, do tak wyczekiwanej przez przedsiębiorców mapy drogowej znoszenia ograniczeń, która pozwoliłaby w sensowny sposób zaplanować i przygotować się do wznowienia działalności. Restauracje, które mają ogródki zaczną ponownie przyjmować gości, pozostałym przyjdzie w dalszym ciągu oferować posiłki na wynos, bądź liczyć na dobrą wolę i pomoc władz miast, które mogą (choć nie muszą) zezwolić na tymczasowe ustawianie ogródków na chodnikach, aby w ten sposób umożliwić przywrócenie działania części lokali gastronomicznych, które ogródków nie posiadają.

Ze słów wicepremier wynikało,że, o ile nie nastąpi nagły wzrost zakażonych koronawirusem, wraz z otwarciem ogródków restauracyjnych, można się także spodziewać otwarcia zakładów fryzjerskich i luzowania limitów ilości pasażerów w komunikacji miejskiej. Co do komunikacji miejskiej, decyzja ma zapaść na początku tygodnia.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com