TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-18 - Grecja zapowiada otwarcie gastronomii

Greckie restauracje, kawiarnie i bary mają zostać ponownie otwarte dla publiczności, z nowymi zasadami dla właścicieli i klientów.

reklama


Jak poinformował serwis Greek Travel Pages, ponowne otwarcie greckiej gastronomii nastąpi od 25 maja.Ich właściciele będą musieli przestrzegać restrykcyjnych zasad dotyczących liczby klientów, które będą zależały od wielkości poszczególnych lokali.

Zostanie przyjęta zasada, że lokale będą mogły przyjąć jednego klienta na każde 2 metry kwadratowe powierzchni. Minimalna odległość między stolikami, będzie wynosić od 0,70 cm do 1,70 cm, w zależności od wielkości lokalu. Przy jednym stoliku będzie mogło siedzieć maksymalnie 6 osób. Ograniczenie to nie będzie dotyczyło rodzin z dziećmi. Pracownicy lokali będą musieli nosić maseczki ochronne, oraz rękawice. Noszenie maseczek będzie też zalecane dla klientów.

Grecki rząd ogłosił, że do 31 grudnia umożliwi właścicielom restauracji, kawiarni i barów rozszerzenie liczby miejsc siedzących na zewnątrz ich lokali. Będą oni mogli dodawać kolejne stoły na chodnikach, przy swoich lokalach, pod warunkiem, że nie będą one utrudniać przejścia.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com