TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-02 - WTTC: rekomendacja przywracania ograniczeń dla podróżnych z USA to zły pomysł

Światowa Rada Turystyki i Podróży skrytykowała usunięcie Stanów Zjednoczonych z listy krajów, co do których Rada UE zaleca znoszenie ograniczeń podróży.

reklama


O zmianach na liście pisaliśmy w aktualności Rada UE wykreśla 6 krajów z listy rekomendacji do znoszenia ograniczeń podróżowania

Ochrona zdrowia publicznego musi pozostać priorytetem, a WTTC zdecydowanie popiera protokoły bezpieczeństwa. Jednak zalecenie UE, aby ponownie nałożyć ograniczenia na podróżnych z USA jest krokiem wstecz i tylko spowolni naprawę sektora turystycznego. Przy wysokim poziomie szczepień zarówno w USA, jak i w UE, powinniśmy rozważyć otwarcie podróży. - komentuje prezes WTTC, Julia Simpson.

Prezes Światowej Rady Turystyki i Podróży podkreśla, iż Stany Zjednoczone są kluczowym rynkiem dla wielu państw członkowskich UE, a turystyka będzie miała decydujące znaczenie dla przywrócenia normalnego życia i ocalenia dziesiątek tysięcy miejsc pracy zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w UE.

Zamiast nakładać kolejne szkodliwe ograniczenia w podróżowaniu, UE powinna zachęcać państwa członkowskie do korzystania z cyfrowego certyfikatu COVID, aby bezpiecznie przywrócić międzynarodowe podróże, co jest fundamentalne dla europejskiej gospodarki - dodaje Julia Simpson.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com