TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2017-08-08 - Kraków Airport nawiązuje współpracę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wspólne działania zmierzające do zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz poprawienia dostępności obiektów i usług krakowskiego lotniska, zakłada podpisane 7 sierpnia porozumienie w sprawie współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych pomiędzy Kraków Airport a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

reklama


Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport oraz Dorota Habich - p.o. Prezesa Zarządu PFRON, Zastępca Prezesa Zarządu ds. Programowych, w zakresie swoich kompetencji, postanowili podjąć działania zmierzające do określenia zasad i podjęcia współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych.

PodróżujÄ…cy z krakowskiego lotniska pasażerowie nie muszÄ… obawiać siÄ™ barier architektonicznych. Terminal pasażerski Kraków Airport i jego otoczenie sÄ… przyjazne dla osób niepeÅ‚nosprawnych i o ograniczonej sprawnoÅ›ci ruchowej. Pracownicy krakowskiego lotniska regularnie odbywajÄ… szkolenia, a zdobyte kwalifikacje pozwalajÄ… im udzielać pomocy dostosowanej do indywidualnych potrzeb osób z niej korzystajÄ…cych. - powiedziaÅ‚ RadosÅ‚aw WÅ‚oszek, Prezes ZarzÄ…du Kraków Airport. W podpisanym porozumieniu chodzi nie tylko o obsÅ‚ugÄ™ osób niepeÅ‚nosprawnych, ale również o podjÄ™cie dziaÅ‚aÅ„ zmierzajÄ…cych do tworzenia przyjaznych dla osób niepeÅ‚nosprawnych miejsc pracy na naszym lotnisku. - dodaÅ‚.

Podpisane porozumienie przewiduje m.in.: szkolenie pracowników dotyczące kontaktów z osobami niepełnosprawnymi w zakresie ich zatrudniania, jak i podnoszenia jakości usług pasażerów, w tym naukę języka migowego, popularyzowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych, a także kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych oraz wspieranie projektów i programów w zakresie integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.

Podpisane dzisiaj porozumienie jest bardzo ważne dla PFRON, dlatego że pozyskaliśmy Partnera o bardzo dużym potencjale, który ma głęboką świadomość potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz chce działać na rzecz tych osób i na rzecz społeczności lokalnej. - powiedziała Dorota Habich - p.o. Prezesa Zarządu PFRON, Zastępca Prezesa Zarządu ds. Programowych.

Wraz z podpisaniem porozumienia zrealizowane zostało jedno z jego postanowień tj. podejmowanie wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych w obszarze kultury i sztuki. W dniach od 7 - 14 sierpnia na terenie Kraków Airport dostępna jest wystawa ""Sztuka Osób Niepełnosprawnych". Ekspozycja jest zbiorem wybranych prac największego w Polsce konkursu, który popularyzuje twórczość artystyczną osób niepełnosprawnych.

Wystawa pokazuje, że poziom wrażliwości i komunikacji przez sztukę jest tym co łączy i prowadzi do pełnej integracji i pełnego włączenia osób niepełnosprawnych - powiedziała Dorota Habich.

Na krakowskim lotnisku osoby niepełnosprawne i o ograniczonej sprawności ruchowej mogą skorzystać m.in. z:



W ramach wprowadzanych udogodnieÅ„ w terminalu, wyznaczone zostaÅ‚o dodatkowe przejÅ›cie do kontroli bezpieczeÅ„stwa o nazwie "Special Service Line", przeznaczone dla: pasażerów o statusie PRM (ang. Person with Reduced Mobility) podróżujÄ…cych z asystÄ… lub bez, kobiet w zaawansowanej ciąży,  rodzin podróżujÄ…cym z dziećmi do lat 3. PrzejÅ›cie pozwala na skrócenie czasu oczekiwania na kontrolÄ™ bezpieczeÅ„stwa i tym samym na zwiÄ™kszenie komfortu pasażerów wymagajÄ…cych szczególnej opieki.

W pierwszym półroczu (I-VI) 2017 roku w Kraków Airport obsłużono 7269 pasażerów niepełnosprawnych (tj. o 540 PRM więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku). Pasażerowie o statusie PRM stanowili 0,27% wszystkich pasażerów krakowskiego lotniska.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com