TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-11-22 - Odwołanie ferii powoduje poważne konsekwencje

Zabójcza dla turystyki decyzja o praktycznym zlikwidowaniu najbliższych ferii wzbudza wzburzenie branży. Przedstawiciele branży wystosowali list do premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina, w którym starają się uświadomić jakie konsekwencje spowoduje ta kontrowersyjna decyzja.

reklama


Autorzy listu podkreślają, że konsekwencje zmiany terminu ferii, w połączeniu z możliwym zakazem przemieszczania się spowoduje, że konsekwencje poniosą nie tylko walczący o przetrwanie przedsiębiorcy turystyczni, ale także ci klienci, którzy już wcześniej zarezerwowali wyjazdy na ferie, podkreślając, że nie będą mogli powołać się na nadzwyczajne i nieprzewidziane okoliczności i odzyskać w ten sposób już wpłaconych pieniędzy.

Poniżej treść listu:

Szanowny Panie Premierze, Szanowny Panie Ministrze,ogłoszone dzisiaj przez Panów ograniczenia w działalności obiektów noclegowych i ogólnie ruchu turystycznym (skrócenie i przeniesienie ferii, zapowiedź zamknięcia atrakcji turystycznych, w tym wyciągów narciarskich) do połowy stycznia powodują, że niezwykle ważny w naszej branży sezon, sezon zimowy, musimy już teraz spisać na straty. Rozumiejąc potrzebę wprowadzania restrykcji, zwracamy uwagę, że nieuchronnie prowadzi to do pogłębienia zapaści branży.

Ogłoszone rozwiązania wywołują nieodwracalne implikacje:Sytuacja branży turystycznej jest dramatyczna w wyniku braku sezonu wiosennego i znacznie ograniczonego sezonu letniego i jesiennego. Praktyczne zamknięcie sezonu zimowego wprowadza destabilizację zarówno w relacjach między kontrahentami, jak i między organizatorami wypoczynku i ich klientami.

Prosimy o pilne spotkanie i przedstawienie proponowanych rozwiązań osłonowych, które uspokoją panikę na rynku i zapewnią przedsiębiorcom pokrycie strat.

Z wyrazami szacunku
Paweł Niewiadomski, prezes, Polska Izba Turystyki
Ireneusz Węgłowski, prezes, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
Sławomir Szulc, prezes, Polski Związek Organizatorów Turystyki
Marcin Wujec, prezes, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych
Łukasz Adamowicz, wiceprezes, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel
Jacek Żaba, prezes, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa
Maciej Szpot, Forum Organizatorów Turystyki NarciarskiejWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com