TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-06-16 - Przywrócenie turystyki daje nadzieję milionom ludzi

Światowa turystyka nigdy nie była bardziej zjednoczona niż obecnie. Zarówno w ocenie wpływu COVID-19, jak i w badaniu, w jaki sposób możemy ponownie uruchomić turystykę w sposób odpowiedzialny, w oparciu o to, co nasz sektor ma najlepszego do zaoferowania: zrównoważony rozwój, innowacje, współpracę i solidarność - uważa sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki, Zurab Pololikaszwili.

reklama


Sekretarz generalny UNWTO podkreśla, że kryzys nadal zagraża miejscom pracy w turystyce i nie tylko. Globalny Komitet ds. Kryzysów w Turystyce poparł nasze wytyczne dotyczące ponownego uruchomienia turystyki, a teraz przekształcamy tę determinację w konkretne działania na rzecz ożywienia gospodarczego - wskazuje Pololikaszwili, dodając, że wysiłki na rzecz ratowania turystyki są doceniane na najwyższym szczeblu, od głów państw po wsparcie ze strony Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Antonio Guterres określił ten sektor jako filar wzrostu gospodarczego, przekonując że "Turystyka może stanowić platformę dla przezwyciężenia pandemii".

Teraz, gdy każda z komisji regionalnych UNWTO spotyka się praktycznie w ciągu tych tygodni, połączymy naszą wiedzę i wpływy, aby ponownie uruchomić turystykę i w ten sposób przywrócić działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju - przekonywał sekretarz generalny UNWTO.

Pololikaszwili dodał, że zaangażowanie we współpracę międzynarodową będzie ważne w miarę postępów i odbudowy zaufania do podróżowania. Światowy Komitet Etyki w Turystyce, niezależny organ zwołany przez UNWTO, podkreślił znaczenie ochrony globalnego kodeksu etyki w turystyce. Ponowne uruchomienie turystyki musi nastąpić w odpowiednim czasie i w sposób odpowiedzialny, unikając za wszelką cenę przyjazdu kosztem sprawiedliwego i równego traktowania turystów.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com