TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-20 - Finnair od lipca wróci do latania, ale dalsze zwolnienia mogą być konieczne

Finnair rozpoczyna rozmowy ze swoimi pracownikami na temat ewentualnych dodatkowych zwolnień.

reklama


Od kwietnia Finnair obsługuje tylko 5 procent swojego normalnego ruchu i dlatego już tymczasowo zwolnił swoich pracowników. Począwszy od lipca przewoźnik będzie stopniowo dodawał niektóre trasy z powrotem do swojej siatki połączeń.

W lipcu Finnair zamierza obsługiwać około 30 % swoich normalnych lotów. Zarząd będzie dokonywał comiesięcznego przeglądu rozkładu lotów i będzie go aktualizował w miarę znoszenia ograniczeń w podróży i wzrostu popytu. Szacuje się, że na koniec tego roku Finnair obsłuży około 70 proc. swoich normalnych zdolności przewozowych.

Ponieważ przewoźnik nie jest w stanie od razu uruchomić działalności w pełnym zakresie, ze względu na sytuację związaną z epidemią, personel ma znacznie mniej pracy. Zdaniem zarządu linii lotniczej, konieczność dostosowania zasobów kadrowych do sytuacji potrwa przynajmniej do końca roku 2020. Z tego powodu Finnair rozpocznie teraz rozmowy ze swoim personelem na temat dodatkowych zwolnień.

Oczywiste jest, że ponieważ latamy znacznie mniej, ilość dostępnej pracy jest również niższa niż zwykle. Stopniowo rosnący program ruchu lotniczego zwiększy również potrzeby w zakresie zasobów w odpowiednim czasie. Jednakże, biorąc pod uwagę niepewność spowodowaną ograniczeniami w podróżowaniu i ogólnie sytuacją związaną z epidemią, powrót do normy zajmie sporo czasu. Dlatego właśnie tymczasowe zwolnienia, nad którymi obecnie rozpoczynamy negocjacje, wydają się niestety nieuniknione - mówi Johanna Karppi, wiceprezes ds. personalnych w Finnair.

Proces dotyczy wszystkich około 6100 pracowników przewoźnika w Finlandii. Rozmowy rozpoczną się 25 maja. Finnair szacuje, że jeśli zostaną one zrealizowane, zwolnienia mogą być tymczasowe na czas określony lub do odwołania, w zależności od zapotrzebowania na zasoby. Podobne działania planowane są dla pracowników Finnair poza granicami Finlandii w oparciu o lokalne ustawodawstwo.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com