TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-19 - Słowacja pozwoli na zagraniczne wyjazdy

W ramach odmrażania gospodarki, Słowacja zezwoli na zagraniczne wyjazdy. Wdrożenie 4 etapu luzowania regulacji nastąpi od 20 maja.

reklama


Od środy, 20 maja otwarte zostaną restauracje, centra handlowe, kina, teatry, obiekty sportowe znajdujące się na świeżym powietrzu (bez możliwości korzystania z szatni i udziału kibiców). Będą mogły się odbywać imprezy, max. do 100 uczestników. Obowiązek noszenia maseczek zostanie ograniczony do pomieszczeń, takich jak np. sklepy, czy biura.

Od czwartku, 21 maja Słowacy będą mogli wyjeżdżać za granicę. Jednak aby uniknąć obowiązkowej kwarantanny, bądź konieczności poddania się testom, będą musieli wrócić w ciągu 24 godzin. Policja na granicach ma kontrolować czas wyjazdu i wystawiać potwierdzające dokumenty. Złagodzenie obostrzeń będzie dotyczyło wyjeżdżających do Polski, Czech, Austrii, Chorwacji, Słowenii, Szwajcarii, Niemiec i na Węgry - poinformowało słowackie MSW.

Dodatkowo, od 1 czerwca zostaną otwarte przedszkola i pięć pierwszych klas szkoły podstawowej. Udział w zajęciach będzie jednak dobrowolny.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com