TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-07-28 - Małopolska Organizacja Turystyczna zakończyła kampanię na Litwie i Łotwie

Wraz z zakończeniem zeszłego tygodnia dobiegła końca 8-dniowa kampania wizerunkowo- promocyjna Krakowa i Małopolski na Litwie i Łotwie. W dniach 17-24 lipca br. Małopolska Organizacja turystyczna (MOT) prezentowała ofertę turystyczną naszego regionu wśród mieszkańców i turystów odwiedzających wybrane miasta i kurorty turystyczne obu tych nadbałtyckich krajów.

reklama


Obecność w kilku miastach w tak krótkim czasie była możliwa przy wykorzystaniu mobilnego punktu informacji turystycznej, znanym w lokalnym środowisku turystycznym jako kamper Małopolski, będącym równocześnie - już od kilku lat - wizytówką turystyczną województwa małopolskiego. W trakcie akcji promocyjnej udzielano informacji o atrakcjach turystycznych i możliwościach wypoczynku w Krakowie i Małopolsce, rozdawano bezpłatne informatory i katalogi promocyjne o regionie oraz wręczano drobne upominki, jak choćby małopolskie czerwone korale - turystyczny symbol regionu.

Działania promocyjne Krakowa i Małopolski rozpoczęły się w dniu 17 lipca br. w Trokach, podwileńskiej miejscowości turystycznej, usytuowanej na półwyspie pomiędzy trzema jeziorami: Galwe, Łuka i Tataryszki i znanej ze zrekonstruowanego zamku wzniesionego w średniowieczu na pobliskiej wyspie. Na weekend, 18 i 19 lipca akcja promocyjna została przeniesiona do wileńskiego Parku Vingis, nieopodal mieszącego się tam amfiteatru, a kolejnego dnia do samego centrum Wilna - na Plac Ratuszowy, tuż obok Ratusza Wileńskiego. Kolejne dni upłynęły na promocji regionu w drugim po Wilnie, największym pod względem mieszkańców mieście Kownie oraz usytuowanej nad Zalewem Kurońskim nadmorskiej miejscowości turystycznej - Nidzie. Po intensywnej promocji na Litwie, działania MOT skupiły się na sąsiedniej Łotwie. W dniu 23 lipca br. ofertę turystyczną Krakowa i Małopolski zaprezentowano mieszkańcom Rygi - stolicy i największego miasta Łotwy, w niedalekiej odległości od Pomnika Wolności, oraz następnego dnia w Dyneburgu, drugim co do wielkości mieście tego uroczego kraju, przy głównym deptaku miasta.

Pracownicy MOT odpowiadali na pytania co można zwiedzić w Krakowie i Małopolsce. Podkreślali, że w Małopolsce znajduje się czternaście obiektów i miejscowości wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podkreślano możliwości uprawiania turystyki górskiej w takich pasmach jak m.in.: Beskid Żywiecki, Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy, Gorce, Pieniny, a skończywszy na Tatrach. Małopolska może pochwalić się największą liczbą parków narodowych - a jest ich aż 6 - spośród wszystkich regionów Polski. Informacji o tych i innych turystycznych atrakcjach województwa małopolskiego można było uzyskać w języku litewskim, łotewskim, angielskim, rosyjskim i polskim.

Kraków i Małopolska bardzo często budzą pozytywne emocje wśród cudzoziemców. Nasza kampania wizerunkowo-promocyjna pokazała, że na Litwie i Łotwie nie jest inaczej. Wśród części mieszkańców tych krajów, niejednokrotnie z polskimi korzeniami, nasz region wielokrotnie przywoływał wspomnienia minionych podróży do Krakowa czy też wędrówek licznymi szlakami górskimi. Wśród pozostałych wzbudzał zainteresowanie nieograniczonymi możliwościami aktywnego wypoczynku, bogatą ofertą kulturalną i zróżnicowaną paletą dostępnych atrakcji turystycznych. Obecność kampera Małopolskiego na Litwie i Łotwie traktowano jak zaproszenie do odwiedzenia Krakowa i województwa małopolskiego w celach turystycznych - przekonują przedstawiciele Małopolskiej Organizacji Turystycznej.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com