TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Kończąca się w środę, 27 kwietnia, jubileuszowa, dziesiąta edycja Meetings Week Poland, najważniejsza doroczna seria wydarzeń kierowanych do profesjonalistów rynku spotkań w Polsce, przyniosła wiele interesujących dyskusji, inspirujących prezentacji i wystąpień. Była też okazją do podsumowań i refleksji nad tym, w jaki sposób w ciągu minionej dekady zmieniło się postrzeganie branży: od dziedziny nieomal niedostrzeganej nie tylko przez polityków, ku sektorowi, odpowiedzialnemu za wymierny, niebagatelny kawałek gospodarczego tortu, określanego niekiedy mianem produktu krajowego brutto. Sektorowi, świadomemu swego znaczenia i istotnego wpływu na rozwój innych gałęzi gospodarki. I sektorowi, o którym także politycy mówią ze świadomością tych jego cech i wartości.
reklama
Wyrazem takiego uznania dla ludzi, aktywnie pracujących na rzecz rozwoju rynku spotkań w Polsce, były z pewnością między innymi honorowe odznaki "Za zasługi dla turystyki", przyznane przez ministra Andrzeja Guta-Mostowego, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, trzem osobom z grona wieloletnich współorganizatorów Meetings Week Poland. Byli to: Paula Fanderowska, piastująca obecnie między innymi pozycję prezesa Stowarzyszenia Kongresy i Konferencje w Polsce (SKKP), a także wiceprezesa zarządu Kraków5020, spółki odpowiedzialnej za promocję Krakowa jako destynacji, Olga Krzemińska-Zasadzka, prezes Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel (SOIT) i zarazem Agencji POWER Sp. z o.o. oraz Juliusz Kłosowski, organizator cyklu spotkań pod nazwą Poland Meetings Destination, wydawca angielskojęzycznej platformy The Warsaw Voice oraz miesięcznika dla lekarzy Terapia.
Cała nagrodzona trójka jest silnie związana zarówno z branżą, jak i z projektem Meetings Week Poland. Przemysł spotkań to nie tylko biznes, ale także potężne narzędzie pobudzania rozwoju gospodarki. Jego optymalne wykorzystanie wymaga naszej intensywnej pracy wszędzie tam, gdzie to możliwe - mówi Paula Fanderowska.
Olga Krzemińska-Zasadzka od wielu lat działa na rzecz rozwoju i podnoszenia standardów w sektorze MICE (meetings, incentives, conferences, events). Od stycznia 2020 r. zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu SOIT (Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel). Była wieloletnią członkinią Zarządu SBE - Stowarzyszenia Branży Eventowej (2010-2017). Twórczyni Kodeksu Dobrych Praktyk SBE, działała w Komisji Etyki SBE i Radzie Programowej konferencji Event Biznes. Jest także aktywnie zaangażowana w projekt TUgether - inicjatywę, służącą współpracy sektora i instytucji rządowych na rzecz rozwoju przemysłu spotkań. Jako sektor potrafiliśmy bardzo sprawnie zorganizować się w obliczu kryzysu, wywołanego pandemią. Wspólnie wypracowaliśmy także rozwiązania, które uchroniły wielu uczestników branży przed zamknięciem działalności. Dziś te same struktury pomagają nam w szukaniu rozwiązań w obliczu nowych zagrożeń, wywołanych napaścią Rosji na Ukrainę - mówi Olga Krzemińska-Zasadzka.
Nie ma wątpliwości, że Polska jest nadal bezpiecznym miejscem spotkań, także tych wielkich, międzynarodowych, takich jak kongres ICCA (International Congress & Convention Association), jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu spotkań w skali globalnej, które odbędzie się tej jesieni w Krakowie - powiedziała podczas Meetings Week Poland 2022 Paula Fanderowska.
Nie ma wątpliwości, że wydarzenia tej i innej skali, które mają i będą miały miejsce w Polsce po najechaniu naszego sąsiada przez Rosję, stanowią obecnie pośrednio deklaracje wsparcia dla Ukrainy i Ukraińców. Polska stanowi dla nich bowiem najbliższą strefę intensywnej pomocy, a powodzenie naszej gospodarki przekłada się na nasze w tym względzie możliwości. O wymiarze moralnym takiego wsparcia szerzej już nie wspominając - podsumował Juliusz Kłosowski.
Odznaki honorowe "Za zasługi dla turystyki" wręczył w pierwszym dniu obrad Meetings Week Poland 2022, 21 kwietnia, Dominik Borek, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami