TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-08-30 - ZUS: Polacy aktywowali bony turystyczne za 2,6 mld złotych

Blisko 3 mln Polaków aktywowało już bony turystyczne na kwotę 2,6 mld złotych - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

reklama


Płatności Polskim Bonem Turystycznym przyjmuje obecnie 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce.Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu 500 plus im nie przysługuje.

Na każde dziecko przypada jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością potwierdzoną odpowiednim orzeczeniem, rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł. Bony są ważne do 31 marca 2022 r. i nie podlegają wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze.

Prawie 3 mln Polaków aktywowało już bony turystyczne na kwotę około 2,6 mld zł. Jednocześnie ZUS przekazał podmiotom turystycznym płatności bonem na łączną kwotę 1,7 mld zł. Wykorzystanie bonu znacznie przyspieszyło w okresie wakacyjnym - informuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com