TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
2024-04-18 - Nowe Trendy w Turystyce już za nami
Czternasta edycja konferencji Nowe Trendy w Turystyce już za nami - 12 kwietnia spotkaliśmy się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, aby cały dzień dyskutować o najważniejszych wyzwaniach, ale także szansach, które stoją obecnie przed szeroko rozumianą turystyką. Po raz kolejny to wyjątkowe wydarzenie okazało się organizacyjnym, frekwencyjnym i merytorycznym sukcesem.
reklama
NTT to najnowsze informacje i trendy ze świata turystyki. Poruszaliśmy się w czterech obszarach:statystyka w turystyce,marketing miejsc,turystyka kulinarnaorazdostępna i zrównoważona. Tematem przewodnim konferencji była turystyka filmowa.
Około godziny 9:00 w holu ECS rozpoczęła się prasówka, czyli przegląd najważniejszych wiadomości turystycznych. Kilka minut po 10:00 konferencję oficjalnie otworzyła prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. "Branża turystyczna to szansa na jeszcze lepszy rozwój, nie tylko dla naszego miasta, dlatego cieszę się, że spotykamy się tutaj, aby o tym właśnie porozmawiać" - mówiła prezydent. Gości powitał też dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności, Basil Kerski.
Kolejne wystąpienie to już znany aktor, a zarazem gość specjalny wydarzenia - Robert Więckiewicz, który podzielił się swoimi doświadczeniami przy realizacji filmów w różnych miastach. W tym miejscu warto dodać, że dzień wcześniej - 11 kwietnia odbył się spacer filmowy z przewodnikiem szlakiem najbardziej znanych oraz najnowszych produkcji, które wykorzystały gdańskie plenery. Wszystkie piątkowe panele cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy obecność 400 uczestników. Konferencja była transmitowana również online.
Pavel Trojan z Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Pradze wskazał jakie szanse niesie dla Polski wzmożone zainteresowanie Czechów regionem Bałtyku. Standard obsługi gości w Polsce jest bardzo wysoki, a ceny dostępne. Nic dziwnego, że turyści z Czech odpuszczają powoli tradycyjne wyjazdy do Chorwacji, właśnie na rzecz polskiego wybrzeża podsumował swoje wystąpienie.
Z kolei Łukasz Wysocki, prezes gdańskiej Organizacji Turystycznej swoje wystąpienie poświęcił zagadnieniu niepełnosprawności w turystyce. Na scenie towarzyszył mu syn Filip, który jest osobą z niepełnoprawnością i porusza się na wózku. Osoby z niepełnosprawnościami muszą mieć dostęp do atrakcji, ale przede wszystkim chcą czuć się normalnie, jak każdy z nas. Chcą informacji o obiektach. Tu nie chodzi o żadne przywileje tłumaczył Wysocki.
Ponadto na scenie wystąpili:
Adam Głąb i Marek Kolano - Impakt ekonomiczny. Jak poznać wydatki gości?
Maciej Dobrzyniecki i Per-Olof Berg - Kreowanie destynacji turystycznej przy pomocy narzędzi rankingowych turystyki gastronomicznej.
Jarosław Szczygieł - Standardy ekologiczne, jako sposób zdefiniowania turystyki zrównoważonej.
Maciej Sawicki - AI. Narzędzie czy wingman? O nowych szansach w komunikacji branży turystycznej.
Kaja Szafrańska - O podróżach szlakami filmowymi i potencjale filmowych lokacji.
Weronika Orzechowska, Jagoda Mazepa, Monika Głowacka, Paulina Szewczyk, Paweł Orłowski - O współpracy branży turystycznej z producentami i regionalnymi komisjami filmowymi.
Wydarzenie poprowadził Michał Zalewski.
Konferencję swoim występem artystycznym urozmaicił TUSE, czyli Piotr Jaworski - znany Trójmiejski artysta muralowy, który stworzył w ciągu zaledwie 15 minut piękną grafikę Gdańska z charakterystycznymi dźwigami. Co ważne, będzie można stać się właścicielem tego obrazu, gdyż trafi on na licytację przyszłorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ostatnim punktem dnia był wieczór networkingowy na terenie Stoczni, który był doskonałą okazją do nawiązania kontaktów i do rozmów o branży w luźnej atmosferze. Kolejna edycja pod koniec marca 2025, ale już teraz serdecznie zapraszamy!
Wróć do strony głównej
Pełna wersja
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami