TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-11-07 - Zakaz handlu w niedzielę przestanie obowiązywać w miejscowościach turystycznych?

Zakaz handlu w niedziele przestanie obejmować miejscowości turystyczne? W rozmowie z "Faktem" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed dał taką nadzieję.

reklama


Warto zastanowić się, w jakim zakresie zakaz powinien obowiązywać w sezonie. Np. w Austrii, we Francji są przepisy wyłączające zakaz handlu w miejscowościach turystycznych w pewnych miesiącach - mówił Faktowi wiceminister.

Od pomysłu do realizacji droga jest daleka, niemniej dla wielu turystów, niemożność zrobienia zakupów w niedzielę jest dotkliwa. Sam pomysł nastręcza jednak wątpliwości, np. jak na gruncie prawa zdefiniować "miejscowość turystyczną"? Widać tu pole do działania dla samorządowców, którzy w takiej sytuacji powinni zacząć przekonywać, że ich miejscowości też są turystyczne.

Sam zakaz handlu w niedzielę jest problemem nie tylko dla turystów, ale dla wielu mieszkańców, ludzi którzy tylko w ten dzień mają czas na zrobienie większych zakupów, dlatego uważamy, że zamiast robić wyjątków dla miejscowości turystycznych, władza powinna raczej znieść ten zakaz dla całego kraju.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com