TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
21 października w Katowicach podczas Gali Ambasadorów Kongresów Polskich Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Polska Organizacja Turystyczna ogłosiły powstanie Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań.
reklama
Celem programu jest zapewnienie biletów lotniczych przedstawicielom świata nauki, kultury, sportu, biznesu i innych środowisk (tzw. Ambasadorom Kongresów), aby mogli aktywnie uczestniczyć w procesie pozyskiwania do Polski kolejnych międzynarodowych spotkań i wydarzeń biznesowych, tj. konferencji, kongresów i targów.
Program Wsparcia dla Przemysłu Spotkań działa w oparciu o założenia Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, który realizowany jest od 1998 roku wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową - Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce.
Pozyskiwanie wydarzeń, a w szczególności międzynarodowych kongresów to skomplikowany i długotrwały proces, przynoszący korzyści finansowe dla wszystkich jego uczestników m.in. obiektów kongresowych, hoteli, przedsiębiorców oferujących profesjonalne usługi w zakresie organizacji wydarzeń, firm transportowych, miasta gospodarzy, jak i linii lotniczych. Dodatkową wartością tego obszaru sektora MICE jest transfer wiedzy, technologii oraz potencjalnie nowe inwestycje.
Przemysł spotkań to tzw. sektor przyszłości, oferujący wysokiej jakości usługi i sprzedaż wartości intelektualnych. Jest on jednym z najbardziej nowoczesnych sektorów gospodarki krajów rozwiniętych. Szacuje się, że w Polsce powiększa on dochody narodowego PKB o ponad 1 proc., tworzy setki tysięcy miejsc pracy i generuje wielomiliardowe obroty. Rozwój tego sektora jest jednym z kluczowych priorytetów promocyjnych Polskiej Organizacji Turystycznej, w ramach której działa Poland Convention Bureau (PCB). Dlatego cieszymy się, że będzie nas wspierał nasz narodowy przewoźnik PLL LOT powiedział Robert Andrzejczyk prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze destynacji na wydarzenie jest dostępność komunikacyjna miasta (m.in. połączenia lotnicze), dostępność wysokiej klasy infrastruktury kongresowej, baza noclegowa czy specjalizacja badawcza i naukowa regionu. Na znaczeniu zyskuje także zaangażowanie i wsparcie (często finansowe) miast i regionów, zaangażowanie przedstawicieli władz oraz rola tzw. Ambasadora Kongresów, który wspólnie z convention bureaux pozyskuje wydarzenie.
Oferta naszego kraju odpowiada w wysokim stopniu wymaganiom stawianym przez organizatorów. Mocnymi stronami Polski są centralne położenie w Europie, stale poszerzana siatka połączeń lotniczych (dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT i warszawskim hubom), wysoki poziom bezpieczeństwa, dostępność cenowa oraz infrastrukturalna oraz wsparcie zapewniane przez 11 polskich convention bureaux, wyspecjalizowanych w obszarze MICE.
Program Wsparcia dla Przemysłu Spotkań, którego operatorem jest PLL LOT, skierowany jest do najbardziej aktywnych Ambasadorów Kongresów oraz przedstawicieli miast i regionów. Bilety lotnicze, o które mogą wnioskować, umożliwią im dotarcie z kongresową ofertą Polski do decydentów, tj. właścicieli międzynarodowych wydarzeń.
Na pokładach Polskich Linii Lotniczych, lidera wśród tradycyjnych przewoźników Europy Środkowej i Wschodniej, przewieziemy w 2019 roku 10 milionów pasażerów, a w perspektywie otwarcia Centralnego Portu Komunikacyjnego będziemy przewozić około 25 mln pasażerów rocznie. LOT oferuje znakomite połączenia do dużych polskich miast - potencjalnych gospodarzy targów i kongresów, z ponad 100 największych miast całej Europy i czołowych stolic pozaeuropejskich. Nasze atuty to dobrze zaprojektowana siatka połączeń, nowa flota oraz dogodne godziny operacji lotniczych. LOT będzie rozwijał ofertę dla sektora MICE. Zamierzamy zwiększyć nasz udział w tym rynku i wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wspierać promocję Polski wśród organizatorów wydarzeń, między innymi dzięki takim inicjatywom jak Program Wsparcia dodał Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami