TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-08-31 - Rząd przedłuża ograniczenia

Rząd przedłuża dotychczasowe ograniczenia. We wtorek, 31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

reklama


Dotychczas obowiązujące ograniczenia zostały przedłużone do 30 września 2021 r.

Nowelizacja wprowadza niewielkie zmiany. Do katalogu osób zwolnionych z kwarantanny po przyjeździe zostali dodani uczestnicy międzynarodowych konferencji organizowanych przez instytucję państwową lub samorządową. Aby uniknąć kwarantanny powinni oni udokumentować swój udział w wydarzeniu pismem wystawionym przez organizatora imprezy. Powstaje pytanie, czy uczestnicy konferencji organizowanych przez instytucje państwowe są mniej podatni na zakażenie/roznoszenie wirusa niż uczestnicy konferencji organizowanych przez sektor prywatny?

Zniesiono obowiązek zakrywania ust i nosa podczas egzaminów, m.in. matur, egzaminach zawodowych, egzaminów na aplikację prawniczą itd.

Rozporządzenie reguluje także obowiązek zakrywania ust i nosa w wagonach gastronomicznych. Korzystający z nich pasażerowie powinni nosić maseczki do czasu zajęcia miejsca przy stoliku. Obsługa również jest zobowiązana do zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.

Poniżej treść rozporządzenia.


Możesz także pobrać plik: turinfo_20210831_d2021000158301.pdfWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com