TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-11-12 - Ambasador apeluje o ostrożność w Izraelu

Zaostrzyła się sytuacja na pograniczu izraelsko-palestyńskim. Siły izraelskie zabiły przywódcę palestyńskiej organizacji Islamski Dżihad, a w odwecie Palestyńczycy wystrzelili na teren Izraela kilkanaście rakiet.

reklama


Ambasador Polski w Izraelu, Marek Magierowski zaapelował do przebywających w tym kraju Polaków o ostrożność. Ważna informacja dla wszystkich Polaków, przebywających obecnie w Izraelu. Proszę zachować ostrożność i ściśle stosować się do instrukcji odpowiednich władz. - napisał na Twitterze ambasador.





Magierowski nawiązał do komunikatu Ambasady Izraela w Polsce, w którym poinformowano o atakach rakietowych. Miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy zamknięte. Izrael będzie bronił się przed sponsorowanym przez Iran Islamskim Dżihadem, grupą terrorystyczną, która przeprowadziła mnóstwo ataków na naszą ludność - głosi komunikat strony izraelskiej. Jakkolwiek by go nie oceniać, to Izrael w tej chwili nie jest najbezpieczniejszym miejscem na świecie. Potwierdza to komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które odradza wszelkie podróże do:
Resort odradza podróże, które nie są konieczne na terytoria Zachodniego Brzegu Jordanu, w szczególności do miast tzw. Strefy A, obejmującej największe miasta Zachodniego Brzegu, w tym Nablus, Ramallah, Hebron, Betlejem, Jenin, Tulkarem i Qalqilię. W aglomeracjach miejskich Tel Awiwu i Hajfy oraz w Jerozolimie (zwłaszcza na Starym Mieście) MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności.

Izrael jest państwem zagrożonym terroryzmem. Ostrożność należy zachować w szczególności w miejscach mogących być celem ataku (np. obiekty kultu religijnego, atrakcje turystyczne, bazary). W Jerozolimie (w szczególności na Starym Mieście i jego okolicach) oraz miastach na Zachodnim Brzegu Jordanu dochodzić może do niepokojów społecznych, w tym demonstracji, zamieszek, starć z siłami porządkowymi i aktów przemocy. Okresowo, np. w Wigilię, podczas świąt żydowskich czy islamskich, a także przed szabatem (okres od piątkowego do sobotniego zachodu słońca), dostęp do niektórych dzielnic i obiektów może być ograniczony, a turyści mogą być poddawani dodatkowym kontrolom bezpieczeństwa. Do podobnych sytuacji może sporadycznie dochodzić w większych miastach Izraela. W związku z niestabilną sytuacją w Strefie Gazy, niedostępnością przejścia granicznego w Erez (z Izraelem) oraz okresowym zamknięciem przejścia w Rafah (z Egiptem), obywatele polscy przebywający w Strefie Gazy muszą liczyć się z brakiem możliwości powrotu do kraju do czasu ponownego otwarcia granic. - można przeczytać w komunikacie na stronie ministerstwa.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com