TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-03 - Warszawska Organizacja Turystyczna zwraca uwagę na błędy w programie `Poznaj Polskę`

Władze Warszawskiej Organizacji Turystycznej wystosowały list do prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafała Szlachty, w którym zwracają uwagę na błędy, w wykazie punktów edukacyjnych w programie "Poznaj Polskę".

reklama


Zarząd WOT z nadzieją patrzył na zapowiadany przez Polską Organizację Turystyczną projekt "Turystyczna Szkoła", który miał pomóc zarówno organizatorom wyjazdów szkolnych, jak i nauczycielom.

Zaniepokoiły nas treści zamieszczone w wykazie punktów w przedsięwzięciu "Poznaj Polskę", które jesteśmy przekonani nie były konsultowane ani z POT, ani z Regionalnymi, czy Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi, ani z żadnym profesjonalnym konsultantem/krajoznawcą, czy przewodnikiem i z tego powodu postanowiliśmy zareagować. - tłumaczą swoją reakcję przedstawiciele WOT.

Poniżej treść listu.

Jak Panu wiadomo wczoraj ukazały się informacje na temat przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki o nazwie "Poznaj Polskę". Jak czytamy w podstawie prawnej "przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę jest częścią POLSKIEGO ŁADU".

Zapewne nie jesteśmy pierwszym podmiotem, który zwróci uwagę, że błędy zawarte w wykazie punktów edukacyjnych są szokujące.

Od ponad roku trwają prace nad projektem "Turystycznej Szkoły", który - jak wspominał Pan Robert Andrzejczyk - ówczesny Prezes POT, miał być tworzony we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. W Kontekście opublikowanych przez MEiN materiałów jesteśmy przekonani, że współpraca ta dałaby korzyści organizatorom turystyki, nauczycielom, dzieciom i ich rodzicom.

W naszej opinii nie ma lepszych partnerów do stworzenia list punktów edukacyjnych jak podmioty stanowiące fundament systemu promocji tj. Polska Organizacja Turystyczna, Regionalne Organizacje Turystyczne i Lokalne Organizacje Turystyczne. Z tego powodu rekomendujemy MEiN z całą odpowiedzialności kontakt z tymi podmiotami i skorzystanie z przygotowanych przez nas informacji. Zapewne nieocenioną pomocą byliby też przewodnicy przynależący do Polskiego Towarzystwa Turystyczna Krajoznawczego, którzy są prawdziwymi krajoznawcami, znawcami Polski i polskich atrakcji historycznych, kulturowych i przyrodniczych. Będziemy zobowiązani za możliwie pilny kontakt z MEiN i rekomendowanie współpracy z tymi podmiotami.

Oczekując z nadzieją na pomyślne rozwiązania, pozostajemy z wyrazami szacunku!

Barbara Tutak
Prezes Zarządu
Warszawska Organizacja Turystyczna

Mateusz Czerwiński
Wiceprezes Zarządu
Warszawska Organizacja TurystycznaWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com