TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-11-21 - Ferie zimowe (właściwie) zlikwidowane

100 dni solidarności wg. premiera Morawieckiego oznacza również przeniesienie terminu ferii dla wszystkich województw. Jest to celowe działanie by ograniczyć ruch turystyczny.

reklama


Ferie dla wszystkich województw decyzją rządu zostają przeniesione na okres 4 do 17 stycznia, czyli na okres przedferyjny, tak, aby nie pasowało to dla żadnego wcześniej ustalonego województwa. Wśród innych zmian jest także utrzymanie zamknięcia szkół do Świąt (24.12), później okres noworoczny, a potem mają być właśnie ferie.

Sam premier przyznał to na konferencji, że zmiana terminu ferii dla wszystkich województw jest celowa i ma ograniczyć ruch turystyczny. by nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdżać, ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu. (...) By ta mobilność była jak najmniejsza - powiedział Mateusz Morawiecki. Chodzi o to, aby rodziny zostały wtedy w domach.

Pytanie tylko jak rząd zapłaci odszkodowanie za te zmiany? Skoro premier przyznał, że zmiany wykonywane po to, aby ludzie nie jeździli, hotele i pensjonaty zimą będą stały puste.Źródło: Centrum Prasowe TUR-INFO.PL

Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com