TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-02-12 - Są ofiary pożaru hotelu w Indiach

Pożar wybuchł we wtorek 12 lutego 2019 roku w Hotelu Arpit Palace, położonym w handlowej, popularnej wśród turystów dzielnicy Karol Bagh, w środkowej części Delhi.

reklama


Co najmniej 17 osób zginęło, a troje zostało rannych w porannym pożarze w stolicy Indii. Przypuszcza się, że został on spowodowany zwarciem. Strażakom udało się uratować 35 osób.

25 wozów strażackich brało udział w gaszeniu ognia, który zdążył opanować wszystkie piętra pięciokondygnacyjnego budynku poza parterem. Akcja trwała kilka godzin.

"Na korytarzach hotelu znajdowały się drewniane panele, które się zapaliły, więc ludzie nie mogli z nich skorzystać, aby opuścić hotel" - mówił jeden ze strażaków - Vipin Kenta dla gazety "Hindustan Times". Dodał, że dwie osoby wyskoczyły z budynku.

Wypadki z pożarami w roli głównej nie są rzadkością w indyjskich miastach, gdzie przepisy bezpieczeństwa są często nieprzestrzegane. Przykładu nie trzeba daleko szukać: nawet w przypadku Arpit Palace Hotel, minister Delhi Satyendra Jain poinformował portal informacyjny NDTV, że hotel zbudował piątą kondygnację z kuchnią i tarasem, mimo że właściciele mieli pozwolenie na budowę jedynie czterech.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com