TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Rok 2017 rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ kontynuacjÄ… rosnÄ…cej liczby Polaków odwiedzajÄ…cych w celach turystycznych Malmö oraz caÅ‚y region Skanii.
reklama
Od stycznia do marca Szwedzki UrzÄ…d Statystyczny (SCB) zanotowaÅ‚ ponad 35-procentowy wzrost iloÅ›ci noclegów goÅ›ci z Polski (dokÅ‚adnie: 35,7%), w porównaniu do tego samego okresu zeszÅ‚ego roku. Ten wzrost zainteresowania atrakcjami Malmö, Ystad, Lund, czy Helsingborga sprawiÅ‚, że Polska znalazÅ‚a siÄ™ na piÄ…tym miejscu pod wzglÄ™dem liczby turystów spÄ™dzajÄ…cych co najmniej jednÄ… noc w regionie Skanii. Po Sztokholmie, pozostaje on w dalszym ciÄ…gu drugim miejscem najchÄ™tniej odwiedzanym przez naszych rodaków.
Prym wśród zagranicznych gości odwiedzających Skanię wiodą Duńczycy (40 984 noclegów), Niemcy (17 602), mieszkańcy Wielkiej Brytanii (17 125), Indii ( 11 979) oraz Polski z 7 752 noclegami. Kolejne miejsca zajmują goście z Norwegii (7 443), Holandii (6 840) i Stanów Zjednoczonych (6 747). Ogólnie w okresie od stycznia do marca 2017 zagraniczni turyści wykupili w Skanii 204 730 noclegów, co oznacza 11,5% wzrost rok do roku.
Największą popularnością wśród naszych rodaków cieszą się rezerwacje w hotelach, gdzie zarezerwowali 5 098 noclegów, co jednocześnie oznacza 34,9% wzrost w porównaniu do roku 2016.
Mniejsze ilościowo zainteresowanie odnotowało zakwaterowanie w schroniskach młodzieżowych (1 541 nocy), ale jednocześnie w porównaniu z tym samym okresem 2016 wzrosło ono o 58,9%. Największy przyrost wykupionych noclegów zanotowały firmy wynajmujące domy wakacyjne, tutaj wzrost liczby zainteresowanych tą forma odpoczynku wyniósł aż 170,6% (920 noclegów).
Z roku na rok zauważamy wzrost zainteresowania polskich klientów zakwaterowaniem wakacyjnym w całej Szwecji. Jednak najciekawsze są zmiany w charakterystyce preferowanej formy urlopu - mówi Anna Kaźmierczak, dyrektor polskiego oddziału firmy Novasol. Do tej pory większość naszych polskich gości wybierających się do Szwecji, stanowili wędkarze, chcący skorzystać z obfitości szwedzkich łowisk. Z każdym sezonem ten trend się jednak zmienia i obserwujemy wzrost zainteresowania wyjazdami rodzinnymi, szczególnie do regionu Skanii - dodaje.
Szwecja zmienia swój wizerunek destynacji zarobkowej, na korzyść kierunku widzianego jako atrakcyjny turystycznie. Jak przekonuje organizacja Visit Sweden, dzięki wielu wygodnym połączeniom promowym i lotniczym jest łatwo dostępna, a cenowo bardziej atrakcyjna od sąsiedniej Norwegii. Zauważalnie rosnące zainteresowanie Skandynawią podkreśla również Unity Line. Spółka eksploatuje promy pasażerskie na linii Świnoujście - Ystad oraz Świnoujście - Trelleborg, przewożąc rocznie około 261 000 pasażerów i ponad 162 000 kierowców ciężarówek. W 2016 roku w porównaniu z 2015 spółka odnotowała ponad sześcioprocentowy wzrost przewozów pasażerskich i 8% w zakresie przewozów samochodów osobowych. Zgodnie z przeprowadzonymi w ubiegłym roku badaniami potwierdza się, że głównymi celami podróży pasażerów jest podjęcie pracy, wyjazdy turystyczne oraz odwiedziny u rodziny czy znajomych.
Jednym z katalizatorów tego pozytywnego trendu jest regularnie poszerzana oferta turystyczna. Polacy coraz częściej wybierajÄ… SkandynawiÄ™ jako bezpieczny i ciÄ…gle nieodkryty kierunek swoich podroży. SzczególnÄ… popularnoÅ›ciÄ… cieszÄ… siÄ™ wycieczki do malowniczego Ystad, nowoczesnego Malmö, czy historycznego Lund - mówi Katarzyna AntoÅ„ z Unity Line.
© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami