TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-06-25 - Szansa na rozwój połączeń lotniczych do Korei Południowej?

Unia Europejska i Republika Korei podpisały dzisiaj horyzontalną umowę lotniczą.

reklama


Na jej mocy, każda linia lotnicza z UE może latać do Republiki Korei z każdego państwa członkowskiego UE, które zawarło dwustronną umowę o komunikacji lotniczej z Republiką Korei. Takie umowy z Koreą Południową zawarły 22 państwa członkowskie. Tradycyjnie na podstawie dwustronnych umów o komunikacji lotniczej jedynie linie lotnicze należące do danego państwa członkowskiego lub jego obywateli i kontrolowane przez nich mogą wykonywać loty między tym państwem członkowskim a państwem trzecim. Zawarcie umowy horyzontalnej daje innym unijnym liniom lotniczym duże możliwości i w związku z tym jest korzystne dla linii lotniczych po obu stronach.

W czasie, gdy międzynarodowy transport lotniczy - szczególnie dotknięty przez kryzys związany z COVID-19 - powoli odżywa, podpisanie takiej umowy horyzontalnej daje nadzieję na przyszłość dzięki zwiększeniu szans na rozwój połączeń długodystansowych na rynku Korei. Umowa pokazuje, że współpraca międzynarodowa jest zasadniczym czynnikiem napędzającym odbudowę rynku lotniczego - powiedziała unijna komisarz ds. transportu Adina Valean.

Co ważne, podpisanie umowy ma miejsce zaledwie kilka dni przed wideokonferencyjnym spotkaniem przywódców UE i Republiki Korei w dniu 30 czerwca, co jest okazją do uznania znaczenia tej umowy na najwyższym szczeblu. Przywódcy mają również ponownie wyrazić swoje wspólne zaangażowanie w działania na rzecz ustanowienia dialogu na wysokim szczeblu w dziedzinie transportu między UE a Republiką Korei w odniesieniu do wszystkich rodzajów transportu.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com