TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-15 - Słowenia otwiera granice dla przyjeżdżających z krajów unijnych

Premier Słowenii, Janez Jansza ogłosił koniec epidemii w tym kraju. Część obostrzeń zostanie jednak przez jakiś cas utrzymana.

reklama


Od piątku, 15 maja, przyjeżdżający z innych krajów Unii Europejskiej nie muszą poddawać się 14-dniowej kwarantannie. Przy wjeździe otrzymają instrukcje wydane przez tamtejsze ministerstwo zdrowia. Co ważne, dla przyjeżdżających spoza krajów unijnych, kwarantanna zostaje utrzymana. Podróżni z objawami choroby nie będą w dalszym ciągu wpuszczani do kraju. Na granicy z Austrią powstanie 19 punktów kontrolnych, na granicy z Włochami - 9, a na graniczy z Węgrami - 5. Niektóre z przejść granicznych będą dostępne jedynie dla lokalnych mieszkańców - poinformowała słoweńska agencja prasowa STA.

W dalszym ciągu będzie obowiązywał nakaz noszenia masek w miejscach publicznych, konieczność dezynfekcji dłoni przy wchodzeniu do budynków użyteczności publicznej czy zakaz zgromadzeń. W czwartkowym przemówieniu, premier Jansza przekonywał, że kraj przechodzi teraz do etapu, w którym wciąż istnieje ryzyko powstawania drugiej fali ognisk zachorowań. W tej fazie przyszłość lub zarządzanie ryzykiem nie leży już w rękach rządu lub Zgromadzenia Narodowego, ale raczej w rękach każdej osoby i od tego zależy, czy ten dobry obraz epidemiologiczny utrzyma się w przyszłości - przekonywał słoweński premier. Dodał, że formalne ogłoszenie końca epidemii powinno mieć miejsce do końca miesiąca.

Od początku tego tygodnia, w Słowenii wykryto tylko 15 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. W sumie, w kraju wykryto 1464 przypadki zachorowań i 103 ofiary śmiertelne.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com