TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-06-29 - Granica z Czechami na Śląsku otwarta

Od wtorku, 30 czerwca mieszkańcy Śląska mogą ponownie wjeżdżać do Czech. Granica została otwarta - poinformował marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski. Wiadomość potwierdził czeski minister zdrowia, Adam Vojtech, który poinformował, że na granicy z województwem śląskim zostanie przywrócony normalny ruch.

reklama


Mieszkańcy Śląska już nie będą potrzebowali ujemnego wyniku testu na obecność koronawirusa, zniknie także obowiązek odbycia kwarantanny.

Dziękuję za owocne rozmowy hejtmanowi kraju morawski-śląskiego Ivo Vondrakowi i przedstawicielom czeskiego sanepidu. Walka z COVID-19 nie ma granic. Dalej będziemy współpracować - poinformował Chełstowski.

Ze względu na poprawiającą się sytuację epidemiologiczną w woj. śląskim, Ministerstwo Zdrowia RCz zdecydowało o uznaniu woj. śląskiego za obszar o obniżonym zagrożeniu epidemiologicznym. Ze skutkiem od północy z poniedziałku 29.6. na wtorek 30.6. Republika Czeska otwiera swoje granice z woj. śląskim. Przy przekraczaniu granice nie będzie konieczne przedstawienie ujemnego wyniku testu na koronawirusa. Zniknie też obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny po przejściu na stronę czeską - podała w komunikacie Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim w Polsce znacznie się poprawia, dlatego planujemy złagodzenie restrykcji dotyczących ruchu granicznego od przyszłego tygodnia - powiedział Adam Vojtech.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com